3 Yıldır Arkadaş Olan Kedilerim Kavga Etmeye Başladı...

betulyasar

Şimdi kısaca anlatmaya çalışayım. Büyük kedim dişi olan karamı iki gün önce tıraş için veterinere götürdük küçük kedim turşu evdeydi döndüğümüzde karamın narkozdan uyanmasını bekledik turşuda uzaktan uzağa izliyordu yanına hiç gelmedi. Üç yıldır arkadaşlar sarmaş dolaş uyurlar hep neyse karam biraz ayıldı evde yalpalayarak geziyor turşu bir anda saldırdı üstüne çığlıklar tüyler havada ucuşuyor. Narkozun sersemliğiyle etrafa çarpa çarpa kaçtı karamda zor bela ayırdık. Ertesi günün gecesine kadar hiç karşı karşıya getirmedik. Karam devamlı ürkek en ufak sesten korkuyor. Gece çıkarttık yarım saat falan evin içinde karam hırlayarak önden gezdi turşu sessiz sessiz peşinden gitti. Yarım saatin sonlarında yine bir kavga kıyamet üst komşumuz geldi kim çığlık attı ne oldu diye. Dişi kedim kısır ama erkek kedim turşu kısır değil. Devamlı karamın poposunu koklamaya çalışıyor tedirgin ediyor kavga ediyorlar sonra da. Turşunun acıklı uzun uzun miyavlamaları başladı. Birbirlerini tanıyorlar, birbirlerinin varlıklarının farkındalar fakat ilk defa birbirlerini görmüşler gibi büyük kavga ettiler iki kez evde. Kırıp döktüler koşarken yaralanacaklar diye çok korktum. Ne yapabiliriz nasıl bir çözüm yoluna gidilebilir. Maddi olarak da müsait değilim şu anda. Annem işten çıkarıldı. Ben iş bulamadım. Ankara da da ücretsiz kısırlaştırma yapan bir yer bulamadım barınaklardan da korkuyorum hiç hayvan sevmemiş insanlar ne eziyetler ediyorlar oralarda. Aklımın ucundan geçmezdi ikisinin kavga edeceği devamlı böyle sürmesinden korkuyorum bir yandanda. Birbirlerine zarar vericekler. Fikrinizi sormak istedim. Bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Teşekkür ederiz şimdiden.

10 CEVAP

Linbonrick

Tüylerini kestirdiğiniz için öyle davranıyor

Kedisini sahiplendirmek isteyen varmi varsa bana verebilirmi acaba LÜTFENN:)İtalik Yazı

Goupe

Kedinizin tüylerini neden kestirdiniz onu anlayamadım?

KedimVar

Tıraştan sonra böyle olduğunu daha önce de okumuştum. Ama sebebini bilemiyorum.

betulyasar

Karamın tüyleri çok sık ve uzun yazın ıslak havlularla bile rahatlatamıyoruz. Yazdan yaza tıraşlatıyoruz bizde daha rahat oluyor evde

dollfacepersian

kedileralemi-husna
Sizin bir kediniz yok mu zaten? Ve gerçekten bir exotic shorthair i yavru iken sokakta mı buldunuz?

yasement

Ilanlarda var bi suru

yasement

Ilanlarda var bi suru

Cotontzu_Siri

Minnoş gerçek değil ki :/

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Ben de gerçek olmadığını düşünüyorum ama belki bir açıklaması vardır diye düşündüm