Kedim Sarılık Geçiriyo %90 Ölücekmiş Lütfen Bakın

pnargrbzxx

6 aylık tekir kedim ölmek üzere bütün tedavileri yapıldı sarılık geçiriyo agzının içi gözü her tarafı sapsarı 2 gün önce halsizlikten veterinere götürdüm 40 derecede ateşi vardı doktor hanım ölücegini söyledi yaşı küçük oldugu için hastalıgı kaldıramıyıcagını söyledi en iyi arkadaşımın ölmesini istemiyorm doğal olarak lütfen bilgisi olan yazsın

12 CEVAP

sahrawisk

yüreğim burkuldu, bu tarifsiz acıyı yaşadığınız için çok üzgünüm. keşke elimizden bir şey gelse... dua etmekten başka yapacak bir şey yok, inşaallah iyileşir bu güzel çocuk en yakın zamanda.

Rapisa

Bu arada kedinizin beslenmesine dikkat edin. Yemiyorsa enjektörle yedirin. Kilosu çok önemli hastalık ilerledikçe zayıflıyor zayıfladıkça güçsüzleşiyor. Ayrıca polivit şurup verin 1ml veya 6aylık küçük bir kediyse 0.6 ml verin

Rapisa

Merhaba çok geçmiş olsun. Benim kedim sarılıjtan ölmüştü. Hastalık sürecinde bu konuda tecrübe edindim. İlk gittiğim veterinere epey ödemeler yaptıktan sonra "bu kedi yaşamaz sizde daha fazla masraf yapmayın" dedi bana veteriner. Sonrasında kedimi istanbul fatih te ibb aşılama ünitesine götürdüm. Orada serum ve aşı yapıldı. Bende evde serum ve iğnelerini yaptım. Fakat bu ilaçlar veteriner yazmadan reçetesiz alınmıyor. Benim kedim bu tedavi sonrasında6 ay daha yaşadı. Fakat bu 6 ayın 3-4 ayında normal gözüküyordu kalan 2 Ayda yattığı yere işiyordu, yemiyordu, yürüyemiyordu. Benim size tavsiyem eğer uzak değilseniz ibb hayvan aşılama ünitesine götürün. Orası sokak hayvanlarına bakıyor ama cins kedi değilse sokak kedisi olarak tedavi ediyorlar. En azından duygularınızla oynanıp paranızı almaya çalışmıyorlar

Hilalllllll

ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ umarım iyileşir

diablerose

ümit kesmeyin, belli olmaz

Rapisa

Eğer veterinere götürürsenüz damar yolu açtırıp serumlarını evde takabilirsiniz. Bu süreçte kedinin yanında olmanız ona iyi hissettirecektir. Eğer sizin yapamayacağıbız bir şey yoksa yatılı veterinere bırakmanızı tavsiye etmem hayvanlar bu şekilde strese giriyor ve iyileşme direnci düşüyor. Yapabiliyorsanız evde bakın

FA

Bir de bebeklerde olan yeni doğan sarılığında fototerapi uygulanıyor mavi led ışıklarıyla, acaba denesen mi?

FA

https://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2015/08/30/chronic-active-hepatitis.aspx
Bunu okuyabilir misin?Kadın ciğerindeki bakırı atabilmesi için nasıl beslenmesi gerektiği ve suplementleriyle alakalı bir şeyler söylüyor.

Zeeelis

Nasıl şu anda kediniz umarım iyidir, mutlaka başka veterinere götürün ömür biçilir mi öyle

Hilalllllll

Kendinizle konuşun bir yutupta gördüm kediler hissederler dediklerinizi hep iyi şeyler diyin umarım iyileşir şu an durumu nasıl

Dxdxm

Merhaba kedinizin durumu nasıl. Benim 3 aylık kedim de şu an sarılık geçiriyor durumu ağır. Umarım sizinki iyileşmiştir

Efekilic

Başka bir veterinere götürmeyi deneyin bence