Erkek Kedi Kısırlaştıranlar

Benim1kedimvar

Merhaba, Benim veterinerim kedime bakıp kızgınlığa girmesine daha çok var muhtemelen 1,5 - 2 yaşında girer demişti . Bende konuştuğum bir çok hekimin tavsiyesi üzerine kışın kızgınlığa girmeden 15-20 aylık arası süreçte kısırlaştırmaya karar verdim. (bütçe olarakta o zamana kadar parayı ayarlamış olacağım)

1- Kediniz kaç aylıkken kızgınlığa girdi ?
2-Kaç aylıkken kısırlaştırdınız ?
3-Eski haline ne zaman geri döndü ne zaman tamamen kendine geldi ?
4- Hiç idrar püskürttü mü ?
5- Hep aynı yere mi püskürttü ?
6- Nasıl temizlediniz ?
7-Kaçmaya çalıştı mı ?
8-Kısırlaştırma öncesi ve sonrası ilaç kullandınız mı ?
9- Ne kadar ücret ödediniz ?

5 CEVAP

Mochasla

Ben değil ama arkadaşım;
15 aylık
16 aylık
4 gün
Evet
Hayır
Sirke
Evet
Hayir sade kısır mama
300tl eski ev arkadaşımdi

Son sorunun yanıtı değişiklik gösterir yaşadığınız il ve ilçeye göre değişiyor ben küçük şehirde oturuyorum 20 tl dedi testler falan 50 tl olur dedi. Belki bulduğunuz yere göre o kadar pahalı olmayabilir yani :) Ve teşekkür ederim genel bi soruda hepsini topladığınız için bende merak ediyordum oldukça

ilknrdaisy

10 aylıkken kızgınlığa girdi.
12 aylıkken kısırlaştırdım.
kısırlaştığı günün gecesinde tamamen anesteziden çıktı ve ertesi gün eski haline döndü. hatta atlayıp zıplamamasına ben dikkat ettim.
İdrar püskürtme en büyük yaşadığım sorundu şimdiki aklım olsa 2 ay hiç beklemez direk ergenliğe girdiği anda kısırlaştırırdım, çünkü yatağa yorgana çiş yapma huyu kazandı.
canı nereye isterse oraya :D
temizleyemedik, bize koku gelmese bile kedim kokuyu buluyor ve idrar püskürtmeye devam ediyordu. veternerler sirkeli su öneriyorlar ama bizde pek işe yaramadı.
kapının önünde miyavlıyordu, bazende kapı açık kalınca apartmana çıkıyordu ama hiç bir zaman öyle aşırı bir kaçma isteği olmadı.
ilaç kullanmadık.
200 tl ödedim.

Benim1kedimvar

Teşekürler , erkek kedi miydi ? kısırlaştırma ücreti erkek kediler için 100-200 arası genelde

Mochasla

Evet erkek ve sanırım kaziklandi :D