Erkek Mi Dişi Mi

sarpyilmaz

İlk defa sahipleneceklere hangisini önerirsiniz ?
Erkek Tekir/Sarman
Dişi Tekir/Sarman

11 CEVAP

pamuk18pamuk

Bence dişi yada erkek farketmez ama erkek kedi bakmak daha kolay diye biliyorum mesela kısırlaştırmak daha kolay olur ama şöyle bişey de var kızgınlığa giren erkek kediler dişilerin aksine tuvaletini yapıyor koku bırakmak için diye biliyorum. Yani sadece dişi kedi beslediğim için erkek kedi bakmak hakkında bir tecrübem yok yani cok da bilgili değilim

bolt

Erkek kediler kısırlaştırılsada koku bırakmaya devam eder oyüzden bence dişi daha iyi :)

Benim1kedimvar

Bazı erkek kediler koku bırakmıyor , bazı dişi kediler koku bırakıyor . Yani onun yerine için en çok gördüğünüzde hangisine kaynarsa onu sahiplenin en kolay bakımı diye pek bir şey yok . Erkek kedinin sadece kısırlaştırması kolay bir de sakin olsun diyorsan erkek kediler daha çok uyur . Ama sarman oyuncu kediler arasında

KedimVar

Benim1kedimvar

Yalnız sizin dediğiniz çok nadir. Evet koku bırakmayan erkek kediler var ama bu hem çok düşük bir ihtimal hem de bunu ancak büyüyünce anlayabilir. Üstelik dişi kedilerin çoğu koku bırakmaz. Aynı şekilde bu da çok nadir. Bence eğer kısırlaştırma yaşı gelir gelmez kısırlaştıracağım diyorsanız erkek alın. Ama kısırlaştırmayı düşünmüyorsanız dişi alın.

Benim1kedimvar

Kedimvar
Bence tam tersi Eğer kısırlaştırmayi düşünmüyorlarsa erkek almalılar erkekler bir yılın büyük bir kısmında kızgınlık döneminde olmuyor iken dişi kediler özellikle Yaz aylarının gelmesiyle daha çok kızgınliga giriyorlar Ayrıca dişi kedi kısırlaştırma zor ama dişi kedi kızgınlığa girdiği zaman Eğer hamile kalırsa hamile kaldıktan Kısa bir süre sonra emzirme döneminden sonra tekrardan çiftleşmek isteyecek tekrardan kaçmak isteyecek tekrardan bir yerleri tırmalaya calisacak tekrardan hırçın bir hayvan haline gelecek. Ve eğer hayvan çiftleştirilmezse yıpranacak ve sağlığı bozulacak Eğer tekrardan çiftleşirse ve tekrardan hamile kalırsa bu dişi kedi için zor bir dönem haline gelecek belki yaşam mücadelesi verecek Ayrıca her evin durumu bir değil Bazı insanlar sadece tek bir kediye bakabiliyorken Bazı insanlar bir sürü kediye baka biliyorlar Eğer bu arkadaş da sadece tek bir kediye bakacak durumdaysa ev ortamı ve maddi durumdan bahsediyorum sadece tek bir kediye bakabilecek durumdaysa dişi kedinin yavrularina uzun süre Bakmak zorunda kalacak sonrasında Sahiplendirilecek ki bence gerçekten çok zor olur Çünkü alışmış olacak o yüzden dediğim gibi hangisine kaniniz ısınıyorsa Onu sahiplenin öyle şeyler Evet Nadir olabilir bazı seçenekler ama o nadirligin size denk gelmeyeceği Ne malum

pongul

dişi sarman bulursanız nispeten nadir bir örnek bulmuş olursunuz.

Benim1kedimvar

Ayrıca erkek kedilerde kısırlaştırılmalı Çünkü kısırlaştırmak hayvanın sağlığını daha olumlu bir hale getiriyor kanseri önlüyor Ben kısırlaştırma taraftarıyım

KedimVar

Benim demek istediğim belki o nadir kokuyu bırakmayan kedi bana gelir diye alır sonra bakar koku bırakıyor sokağa atar. Onun için nadir olaylar değil de çoğunluğunu söylemek daha doğru. Ayrıca dişi kediler kaçmak isteyecek vs. biz hiç öyle bir şey yaşamadık. Kediler kaçacak diye bir şey yok. Zaten çok zor kaçması eğer normalde sokağa çıkan bir kedi değilse. Ayrıca kısırlaştırmayı düşünmüyorsa erkek almalı diyip erkeklerin kısırlaştırma işlemi daha kolay demişsiniz :)) Ama evet bence de içine ısınan bir yavruyu almalı. Evlat sonuçta kız mı erkek mi olması fark etmez :))

KedimVar

Dişi sarman nadir mi bulunuyor? Şimdi siz söyledikten sonra fark ettim gerçekten gördüğüm bütün sarmanlar erkek!

KedimVar

Aa bekleyin ben iki dişi sarman yavrusu bulmuştum! Hatta sahiplendirme ilanı vermiştim. Bilseydim nadir bulunduklarını da yazardım.

pongul

kedimvar :D