Bu Tasmadan Kullanan Var Mı?

sultansbutler

geçici diye baktığımız kedimiz sanırım yavaşça kalıcı oluyor... bu tasmadan almak istedim biraz tuzlu bir fiyatı var ama malzemesi kaliteli duruyor, özellikle de yavrular için yapılmış o nedenle değer gibime geldi. tecrübesi olan var mı? ya da yavru kedi boynuna olabilecek başka tasma önerisi olan?

17 CEVAP

Uuw umarım kalıcı olur:) güvenlikli tasmalar var kedinin tasması bir yere takılınca boğulma riskine karşı en ufak bir çekişte çıt diye açılıyor. Ben de almıştım iki kenarından hafif bir çekmeyle açılıyor. Başta bozuk sanmıştım ama buradakiler söyledi sağolsun. Özellikle dışarıya çıkan bir kediyse dala ya da başka bir yere takılma riski var. Link bırakayım hatta.

https://www.***********.com/karlie-kedi-boyun-tasma-cing-30cm-siyah-p-HBV00000HMYZP?magaza=Zegpetstore

Buradan biri önermişti bunu, rengi falan da fena değil.

dezgicavus

Kesinlikle safety clik tasmalarda alın, karlie markası kullanıyorum memnunum. Fotoğraf eklediğiniz tarzda tasmalar bir yere takılınca açılmıyor maalesef ya da kediniz benim ki gibi alt çenesine geçirirse zor anlar yaşayabilirsiniz maalesef:(

https://www.h e p s i b u r a d a.com/karlie-kedi-boyun-tasma-cing-30cm-siyah-p-HBV00000HMYZP?magaza=Zegpetstore

Bu şekil olanlar tek çekişte açılıyor ama diğerlerini kenarlardan bastırmanız gerekiyor illaki.

Bunun yerine zeecat reddingo karlie veya doco tasma alin

theyusra

ben kedime tasma diye bilekliklerimi bile takıyorum hiçte umursamıyor hahshahsa o yüzden biraz kedinin davranışlarıyla alakalı eğer tasma sevmiyorsa bu tasma biraz zorlayabilir ama umrunda değilse hiçbir şey olmaz rahatça kullanabilirsiniz

CalicoMinos

Tavsiye etmiyorum bu tasmayı karlie yada
Trixie bu markayı al
Bide ınstagram da tasma satan var oraya bak bakalım tr.tagsforever

Ayrıca hiç beğenmedim güzel durmuyor fiyatını da hak etmez o fiyata çok güzel tasmalar var...
https://ty.gl/ih9dwuemt
Ucu böyle olandan al bunlar daha kaliteli ve araştırdım biyere takılınca açılıyor bende alacağım...

sultansbutler

klipsli olduğu sürece çoğu tasma güvenli olur diye düşünüyorum. sonuçta ne kadar sağlam olursa olsun kemer gibi olmadığı için açılacaktır. ama kullanan biri tecrübesini aktarırsa daha iyi olur tabiki. ayrıca attığınız link açılmıyo :'( siteyi heceleyerek yazarsanız ben linki tamamlayabilirim.

sultansbutler

@CaglaCagla72837 teşekkürler bakayım onlara. @theyusra evet herhangi bir tasma almadan önce bir toka ile deneme yapıcam boynuna. çok rahatsız olup dişini geçirmeye çalışırsa takmam.

sultansbutler

f/p olarak sanırım en iyisi karlie güzel bir desenini alırım :)

gizemdr

Herhangi bir boğulma,takılma riski olmaması için kolay açılabilir olmasına dikkat edin. Ben karlie markalı tasmalardan aldım. Klips amblemi olanlar bu şekilde söylediklerimden.

moonssalute

Mümkünse tasma takmamaya çalışmanızı öneririm benim kedim ilk taktığımda sürekli çıkartmaya çalışıp ağzında takılı bırakmıştı tasmayı ama alışır, onu geçtim tasmamız boynundaki tüylerin dökülmesine sebep olmuştu oraya sürtündüğünden ve boynundaki tüysüzlük mantar kaptı kalıcı oldu, tasma takacaksanız da kaliteli olsun mutlaka yumuşak ve tüylerini derisini tahriş etmeyecek kumaşı olsun

sultansbutler

toka ile alıştırma yaptık biraz. Hanımefendinin umrunda bile değil. günlük max 5 - 10dk takarak daha da alışmasını sağlamaya çalışıcam. tasma bana göre hiç gerekli değil, evde de büyük ihtimalle takmam ama ya kaçarsa bir şekilde? sırf bu ihtimal için alıştırmam gerek. veterine giderken ya da evde yalnız kalırsa künyesi ile beraber tasmayı takarım büyük ihtimalle. sürekli takmayacağı için f/p ürünü güvenlik klipsi olan karlie marka 1 tane alırım. şimdiden eğitimini verelim.

dezgicavus

Tüy dökümü ile ilgili karlie markasından önce lastikli, deri ve kumaş gibi olan 3 tasma denedim hepsi boynunda tüy döktü ve hepsini çenesine geçirdi. Sonra karlie aldım hiç uğraşmadı oynamadı ve o bölgedeki tüyleri şuan çok güzel kendine geldi. Eğer kediniz oynayıp dişine takıyorsa tasma canını acıtıyor ya da cildini rahatsız ediyor benim tecrübem o yönde. Karlie markasından pişman olacağınızı sanmıyorum, keşke bende daha önce öğrenseydim o tasmaları çünkü ondan önce ki son tasmada çok zor anlar yaşadık :(

melist35

her sene binlerce kedi bu tasmaları biyere takıldığı için boğularak ölüyor. ben sürekli kedimin yanındayım, hiç beklenmedik bi anda bi yere takılır da boğulursa müdahale edebilirim diyorsanız o ayrı tabi

sultansbutler

@melist35 işte o yüzden safety click, klipsli tasma arıyorum 🙃 ya da öyle pazarlanmasa bile kolay açılan bir tasma. köpeklere takıldığı gibi delikli kemer tarzı birşey gün boyu tabikide takılmaz. kedi rahatsız olmadığı/alışık olduğu sürece tasma+künye takılmalı. veterinere gidersiniz çantadan kaçar, evin kapısı açık olur sessizce ordan kaçar, benim durumumda köyde yaşıyoruz 3 ay, kapı ordan açık unutulur köye kaçar. rahatsız olmaması için de küçüklükten alıştırma yapıyorum ki dişini falan takmaya çalışmasın. ki gram umrunda olmadı. yani sorun tasmada değil tasma seçiminde. o yüzden bu başlığı açtım, tehlikeli bir tasma almak istemem.