Kedimin Karnı Şiş

Kirlos

Merhaba arkadaşlar 2 aylık 2 tane kedim var karınları şiş gazları olabileceğini düşünüp ovaladım ama faydası olmadı parazit olduğunu söylediler ilacı verdim ama böcek falan da çıkmadı bi kaç kez salam pişirip vermiştim sindirememiş olabilirler mi

18 CEVAP

Evranur

Anüs bölgesine yakın karın yerinde yağ gibi mi yumuşak bir şişlik mi yoksa baya karnı mi şiş biraz daha açıklar mısın?

Benim1kedimvar

Salam falan vermeyin bir daha . insanlara bile zararli .
Son zamanlarda baska ne verdiniz yazar misiniz

KedimVar

Çiğ et (salam, sucuk, sosis, pastırma vs.) parazit yapar. Paraziti de dışkı yoluyla atar. Dışkısında beyaz beyaz kurtlar olması lazım diye biliyorum. Bir bakın isterseniz. Hayvanları neyle besliyorsunuz. Sütle besliyorsanız gaz yapabilir evet.

pamuk18pamuk

Çiğ etten parazit olur ama parazit atmadılarsa bilmiyorum. Süt falan karınlarını şişirmiş. Büyük ihtimalle beslenmeden çünkü ikisininde karnı şişmiş

efruzg

Sütle beslerken bizimkide hep şiş idi süt çok gaz yapıyor. Kuru mamaya geçiş yaptınız mı ?

Zeytinlicorek

Benim kedim de 2,5 aylık ve karnı şiş. Sadece kuru mama veriyorum ama bazen tuzsuz ayran veriyorum. O şişiriyor olabilir mi?

Kirlos

Salamı bi kaç defa verdim sadece pişirip verdim çiğ vermedim laktozsuz süt veriyorum yumurta veriyorum haşlayıp peynir yoğurt veriyorum kuru mama da veriyorum ama sadece yumurtayı iştahla yiyorlar diğerlerini ağızlarına tıkarsam yiyorlar sadece

Kirlos

Çişlerine dikkat ediyorum parazit falan atmadılar

ygzkptn

Laktozsuz süt vermemeniz lazım ve peynirin tuzsuz olması lazım ayrıca yoğurt doğal olursa hem kedi için hem sizin için iyi olur

efruzg

Laktozsuz süte geç demişti vet. Ben aynı sorunu yaşadım (şişlik devam etti)bütün sütleri vermeyi bırakın farkı az çok görüceksiniz .

Kirlos

Normal süte su karıştırıp mı vereyim

efruzg

Hayır hiçbir şekilde süt vermeyin :( şişkinlik hep süt yüzünden oluyormuş bizdede meğer ben 1hafta kadar biberon ile yoğurt verdim sulandırıp sonra kuru mamaya geçtim . 2aylık kedi kuru mamaya geçebilir ki neden hala süt veriyorsunuz?

efruzg

Süt vermek istiyorsanızda bizlerin kullandıkları sütten değil. Kedilere özel üretilmiş süt tozu almanızı öneririm . Bizim veterinerde 60liraydı ozaman alamamıştım ben . Zaten benim ki de 2aylığa yakın kuru mama yiyor haftada 1 veya iki sefer yaş mama veriyorum . Ayriyetten iki üç günde bir çok az miktarda ben yediğim zaman yumurta sarısı yanına tuzsuz peynir(çok az miktarda) veriyorum yiyor . Geçen tavuk ciğeri alıp yağsız tuzsuz pişirdim bayıla bayıla yedi suyunuda sakladım kuru mamasına koyup verdim . İki haftada bir böyle yapmayı düşünüyorum .

Kirlos

Ağzılarına zorla tıkarsam yiyorlar kuru mamayı

efruzg

Normalde ne veriyorsunuz?