Kedimi Kuru Mamaya Nasıl Alıştırıcam

LindaKibrit

Kedim 4 buçuk aylık ve yaş mama yiyor. Kuru mamayı hiç yemiyor. Nasıl alıştırabilirim?

9 CEVAP

pamuk18pamuk

efruzg'nin dediği gibi yapın bencede ama karıştırırsan da içinden ayıklayıp yer bence. Bilmiyorum bir deneyin yemezse yaş mama vermeyin kuru mama verin sonuçta acıkınca yemek zorunda kalır

KedimVar

Evet hangi marka mama kullanıyorsunuz acaba? Diğer soruya da dedim mamayla alakalı olabilir diye. Markayı ya da içeriğini değiştirirseniz işe yarayabilir.

meysakcr

Yaş mamayla deneyin olmuyorsa et suyu tavuk suyuyla ıslatıp yedirin yada ılık suyla bizimkiler 1-1,5 ay falan öyle yediler alıştılar

efruzg

Kuru mama ile yaş mamayı karıştırarak verin. Her Yen'i öğünde yaş mama miktarını azaltarak verirseniz kuru mamaya alışacaktır..

KedimVar

Ben diğer sorunuza verdim zaten bunun cevabını oraya bakarsınız :))

Benim kedim de ev yemeğine alışkındı bir türlü yediremiyordum yaş mamayla karıştırsam bile o mamayı asla yemiyordu sonra mamayı değiştirdim yeni mamayı mama kabına bir ümit diyip koyduğum an kabını yedi resmen. Kuru mamaya alışma süresini oldukça geçmiş belki mamada ısrarcıysanız onu değiştirseniz daha iyi olur

pamuk18pamuk

@meysakcr ama sürekli yaş mama yemeleri iyi değil bağırsakları bozuluyor haftada 1-2 defa iyi bence o da değişiklik olması için ben öyle yapıyorum yani

LindaKibrit

Evet alıştırmak için geç oldu biraz. Kedim abimin kedisiydi. Balkondan düşmüştü ve düştüğünde dilini ısırdığı için hiçbir şey yiyemiyordu. Yaş mama bile yemiyordu. Ancak şimdi alıştırmaya vakit oldu maalesef

LindaKibrit

@kedimvar hangi mama markası oluğunu bilmiyorum. Ben almamıştım çünkü. Şuan olan kuru mamayı tavuk suyuyla ıslatıp deniyim. Yemezse artık yeni kuru mama alıcam