Yavru Kediye Yetiskin Kuru Mama Verilir Mi?

TarcinBey

**Kedim 1.5-2 Aylik. Öteki sahibi hiç yaş mama vermemiş yavru kuru mama veriyormus. Bana teslim ederken biraz vermişti o bitince enjoy yetişkin mamasi kullandim henüz zararini görmedim bi paket bitmek üzere yenisini alicam bir şey olur mu. Veya araya yavru mamasi karistirayim mi? **

6 CEVAP

pamuk18pamuk

Yetişkin mamasında bir yavru kediye yetecek kadar vitamin olmadığından yavru kedinin gelişmesi için yeterli değildir. Bu yüzden yavru maması varsa onu kullanın ama yetişkin maması bitmediyse bitene kadar kullanın sonraki alıcağınız mamayı yavru maması alırsınız.

KedimVar

Yetişkin mamasındaydı protein değerli vs. yavru mamasına göre düşük. Yani yeteri kadar protein alamıyor. Üstelik en az 10 aya kadar yavru kedi maması yemesi lazım. Neden yetişkin kedi maması veriyorsunuz ki? Yavru kedi maması yemesi lazım. Yetişkin kedi maması bitince ya da bitmeden yavru kedi maması alın.

pamuk18pamuk

Yavru maması şuanda elinizde varsa ikisini karıştırın bence en azından bitene kadar da vitamin almaya başlamış olur

Kedinizin en hızlı büyüdüğü, kaliteli mamaya en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda bu hataya düşmeyin. Ufacık kedi kıramaz bile yetişkin mamalarını.
Her eksik beslenen kedi hemen hasta olacak diye bir kural yok. Acilen yavru bile değil bebek mamalarına geçiş yapın. Yoğurt, peynir, haşlanmış et, yumurta sarısı gibi gıdalarla da beslenmesini destekleyebilirsiniz.

TarcinBey

Kiramayacagini düşünüp kirip vermiştim zaten. Onerileriniz için teşekkür ederim en yakin zamanda yavru mamasi alicam

Cotontzu_Siri

Yavru maması alın evet. Ama enjoy almayın.