Binada Border Collie Beslenir Mi

dogalkanki

evde ablam ve ben yaşayacağız aramıza bir köpek eklemek istiyoruz

14 CEVAP

ursaminor

Border Collie'ler çok özel köpeklerdir. Çok zeki ve çalışkanlardır. Avrupa'da çoban köpeği olarak kullanımları çok yaygındır. Yapıları gereği disiplinlilerdir. Koşmayı ve hareket etmeyi severler. O yüzden bahçe yoksa veya gün içinde uzun süre koşup oynayabileceği bir alan yoksa, evde kalmak bu köpeklere eziyet anlamına gelir.

KedimVar

Pardon ben apartman sandım. Bahçeli eviniz varsa olur tabii.

Lunasibirya

Yaşadığınız yer çok sıcak değilse samoyed de olur tatbiki ben Sibirya kurdu tavsiye ederim :)) ben Sibirya kurdu besliyorum çok rahat bakması benim yaşadığım yer çok sıcak olmadığı için Sibirya besliyorum evim Bahçeli olduğu içinde bahçede bakıyorum

KedimVar

Hem sizin için zor olur hem de köpeğe yazık olur. Apartman için bence daha küçük bir köpek seçin. Nasıl bir köpek istediğinizi anlatırsanız (tüy dökmesi önemli mi, evde uzun süre yalnız kalacak mı vs) o Zaman size daha uygun olan bir köpek bulabilirsiniz.

pamuk18pamuk

Binada büyük bir köpek beslemek zor olur bence hem sizin için hem de köpek için onun daha büyük bir alana ihtiyacı var gerçi benim söylediğiniz köpek hakkında bilgim yok ama internetten baktım büyüyen bir köpek olduğunu gördüm.

dogalkanki

büyük bahçeli kira büyük bir ev sabah çık akçam 4 5 ben geliyorum ablam tıpta bu yüzden nöbete kalıyor biraz dayanıklı ve zarif bir köpek istiyorum.egzersiz için bol vaktim var hiç yorulmam

Cotontzu_Siri

Birde collie yerine rough collie daha iyi olur bence

Cotontzu_Siri

Border'

Cotontzu_Siri

Border collie olur tabii. Ama iyi eğitilmediği ve iş verilmediği zaman davranış bozuklukları çıkabiliyor. Rough collie biraz daha rahat bu konuda.

dogalkanki

peki samoyed olurmu

dogalkanki

beyaz kurda benzeyen.buarada eğitimleri hergün aralıksız araştırdım kendi tekniklerim var

Cotontzu_Siri

Samoyed de olur.

dogalkanki

teşekkürler

Lunasibirya

Tabiki istediği zaman eve giriyor hava çok sıcak olunca yani:)