Acil Bes Gunluk Kedi Bakimi

Merve203

Bes gunlik tahmini yavru kediye gunluk bakimini anlatabilir misiniz? Ayrintili olarak

7 CEVAP

mrybetul

Daha gözlerini açmamış actiysa da çok fazla açmaz olurlar. Kediler için biberonlar var onlardan al kedi süt tozu satılır eczanelerde veya büyük marketlerde oralardan da onu alıp zaten arkasında yazıyordur nasıl karıştırman gerektiği. Tuvaletini anneleri yemekten önce arkalarını yalayarak anlamalarını sağlarmış. Sende ıslak bir peçete ile bu işlemi yaparak tuvaleti geldiyse yapmasını sağlayabilirsin. 1. Ve 2.haftada 5 6 öğün yemek yemeleri gerekir onların milimi yine yazar internette veya paketin arka kısmında. Zaten günün çok büyük kısmını uyuyarak geçirir yatacağı yere sıcak su torbası koyun ve tik tak sesi çıkan bir saati yatacağı minderin altına anne sıcaklığı ve annesinin kalp atışını hissetmesi için. Başka da bir şey yok sanırım. Ha sakın ilk 4 hafta süt harici bir şey vermeyin. İlk 4 hafta çok önemli. Daha sonrasında 5.hafta bir öğününde yaş mama verebilirsiniz biraz biraz sütü azaltabilirsiniz. 6.hafta mama çoğunluklu süt az olacak şekilde yapın. Sonrasında kuru mamaya falan geçecekseniz. Yaş mamanın içine azar azar kuru mama ekleyerek yumuşatarak ya da yiyeceği miktarı küçük bir kapın içine çay kaşığı ile küçük küçük su ile ıslatarak da yumuşatıp biraz öyle yedirebilirsiniz.

Önceliğiniz süt anne bulmak olsun. O zamana kadar yapabileceğiniz şeylerse hayati. 5 gün, çok çok küçük.

Eveet başlayalım şimdi maddeler halinde devam edeyim yoksa çok karışır

•Dikkat etmeniz gereken en en en önemli şey yavruyu sıcak tutmak. Vücut ısılarını dengeleyemiyorlar, yağ tabakaları 3. Haftada oluşuyor. Kısaca ufak bir rüzgar yedi mi bitti. Kediyi ölmüş sayın. Yapabileceğiniz en iyi şey bir sıcak su torbasının üzerine güzelce bir havlu, eski battaniye ya da tişört sarmak. Torba yoksa pet şişe de olur ama patlamayacağından emin olun ve direkt kaynar su koymayın. Cildi sıcakla direkt temas halinde olmamalı bu yüzden su torbasını ya da şişeyi bir kumaşa sarmak çokomelli.

•Diğer bir madde beslenme. Süt tozu almalısınız ki royal canin en iyisi galiba. Pakette ne kadar vermeniz gerektiği yazar. Geceleri de dahil 1/2 saatte bir beslemelisiniz. Eğer hemen alacak durumda değilseniz birkaç öğünü laktozsuz süt ve yumurta sarısı sizi idare edecektir. Direkt market sütü vermeyin, ne olursa olsun. Kedi biberonlarından edinin en kısa zamanda. Şırıga çok riskli bir şey, akciğerlerine kaçabiliyor süt.

•her beslenmeden sonra nemli bir pamukla poposunu ovarak çişini yaptırın. Bu da hayati bir başka madde. 3 haftalık olana kadar kendi çişini yapamaz bile. Biraz büyüyünce düzenli kaka kontrolü yapın. Uzun süre kakasını yapmazsa kabız olmuştur. Biraz zeytin yağı işinizi görür. İshal durumundaysa yoğurt süper sihirli bi şeydir. Aklınızda bulunsun. Kakada kurt benzeri şeyler görürseniz zaten direkt veterinere uçun. İç paraziti vardır, acil tedavi gerekiyordur.

• Temizlik. Buna da özellikle dikkat etmelisiniz çok çabuk mikrop kapıyorlar. Altına serdiğiniz battaniyeyi devamlı değiştirin. Çamaşır suyuyla bilmem neyle yıkamayın sakın ha. Sirke ya da karbonat iş görür. Benim baktığım kediler birbirlerinin yüzlerine kaka yapıyordu sürekli. Kontrol edip silmem gerekiyordu hep.

•bonus: yanına analog bir saat koyun. Saatin sesi kalp atışına benzediği için annesinin yanında gibi hisseder.

Umarım sağlıkla büyür.

Önceliğiniz süt anne bulmak olsun. O zamana kadar yapabileceğiniz şeylerse hayati. 5 gün, çok çok küçük.

Eveet başlayalım şimdi maddeler halinde devam edeyim yoksa çok karışır

•Dikkat etmeniz gereken en en en önemli şey yavruyu sıcak tutmak. Vücut ısılarını dengeleyemiyorlar, yağ tabakaları 3. Haftada oluşuyor. Kısaca ufak bir rüzgar yedi mi bitti. Kediyi ölmüş sayın. Yapabileceğiniz en iyi şey bir sıcak su torbasının üzerine güzelce bir havlu, eski battaniye ya da tişört sarmak. Torba yoksa pet şişe de olur ama patlamayacağından emin olun ve direkt kaynar su koymayın. Cildi sıcakla direkt temas halinde olmamalı bu yüzden su torbasını ya da şişeyi bir kumaşa sarmak çokomelli.

•Diğer bir madde beslenme. Süt tozu almalısınız ki royal canin en iyisi galiba. Pakette ne kadar vermeniz gerektiği yazar. Geceleri de dahil 1/2 saatte bir beslemelisiniz. Eğer hemen alacak durumda değilseniz birkaç öğünü laktozsuz süt ve yumurta sarısı sizi idare edecektir. Direkt market sütü vermeyin, ne olursa olsun. Kedi biberonlarından edinin en kısa zamanda. Şırıga çok riskli bir şey, akciğerlerine kaçabiliyor süt.

•her beslenmeden sonra nemli bir pamukla poposunu ovarak çişini yaptırın. Bu da hayati bir başka madde. 3 haftalık olana kadar kendi çişini yapamaz bile. Biraz büyüyünce düzenli kaka kontrolü yapın. Uzun süre kakasını yapmazsa kabız olmuştur. Biraz zeytin yağı işinizi görür. İshal durumundaysa yoğurt süper sihirli bi şeydir. Aklınızda bulunsun. Kakada kurt benzeri şeyler görürseniz zaten direkt veterinere uçun. İç paraziti vardır, acil tedavi gerekiyordur.

• Temizlik. Buna da özellikle dikkat etmelisiniz çok çabuk mikrop kapıyorlar. Altına serdiğiniz battaniyeyi devamlı değiştirin. Çamaşır suyuyla bilmem neyle yıkamayın sakın ha. Sirke ya da karbonat iş görür. Benim baktığım kediler birbirlerinin yüzlerine kaka yapıyordu sürekli. Kontrol edip silmem gerekiyordu hep.

•bonus: yanına analog bir saat koyun. Saatin sesi kalp atışına benzediği için annesinin yanında gibi hisseder.

Umarım sağlıkla büyür.

Rapisa

Merhaba, kediyi sıcak tutmak için yünlü battaniyelere sarabilir veya sizin vücut ısınızdan ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kalbinize yakın koyarsanız kalp atış sesinizi duyup sizi annesi zannedecektir. Sıcak su torbası eğer ısısını ayarlayabilirseniz olabilir fakat yavru kediler sıcaklıktan ölebilir. Havalar sıcak zaten. Benim anne kedim yavrularını battaniyenin altında tutuyordu. Beslenme için saat başı yediği kadar yedirebilirsiniz. İnsanlar için olan bebek mamalarından veya yavru kediler için satılan süt tozundan kullanabilirsiniz. Tuvaletini yapması için ılık suyla ıslatıpmış pamuğu poposuna değdirmelisiniz.

Gece dahil 2 saatte bir beslemelisiniz. Veterinerlerde veya petshoplarda catmilk satılıyor onunla beslemelisiniz. Sütün sıcaklığını iç bileğinize dökerek ayarlayabilirsiniz. Yakmayacak kıvamda olmalı. Her öğünü taze hazırlamalısınız. Asla sırt üstü beslemeyin. Yüzüstü veya elinizle altta azıcık destek vererek beslemelisiniz. Burnundan süt çıkarsa baş aşağı tutup sırtını zıvazlarsanız genzine kaçan sütün çıkmasına yardımcı olursunuz.
Her öğünde ılık nemli pamukla poposuna yavaş yavaş masaj yaparak çişini yaptırmalısınız. Her öğün sıcak su torbası yenilenmeli. Gece sakın uyuya kalmayın beslemeye geç kalmayın. Çok zorlu bir süreç sizi bekliyor. Biz kardeşimle nöbetleşe yapmıştık 3 yavru 2 günlüklerdi birini kaybettik ne yazık ki. Halüsinasyonlar görmeye başlamıştık gerçekten çok zor ama çok güzel. Allah yardımcınız olsun

Bir de biz altlarına artık sermek için bir şey bulamayınca sürekli değiştirmek gerek çünkü. Bebek bezi ya da hasta bezi aldık bebek bezinin kenar lastiklerini yırtıp sepetlerine serdik her gün değiştirdik bazen günde 2 kez. Temizlikleri çok önemli

Balpagan

Arkadaşlar yazmışlar zaten sadece sıcak su torbasını direkt koyma yanar bir şeye sarıp koy ya da su aşırı sıcak olmasın