Kedim Yeni Kediye Alışamıyor

Tbusratoptas

Merhaba evimde iki kedim var 4-5 yaşlarındalar yeni yavru bebek bir tane daha sahiplendim bir kedim dokunmadıkça birşey yapmıyor ama diğeri hem o yavruya tıslıyor hem bize tıslıyor sevdirmiyor depresyonda gibi gelmiyor uzak duruyor yanından geçene bile tıslıyor bir zarar verecek kedi değil ama verirmide bilmiyoruz nasıl alıştırırız ne yaparız bu süreçlerden geçen birisi varsa yardım istiyorum

2 CEVAP

aysekara1

Merhaba ben de eski kedimin yanına yavru aldım ve ikisi de tıslamıştı birbirine yeni olanı bir odada bir iki hafta kadar tuttum zaten çok küçük olduğu için bu gerekliydi. Büyük kedim de merakından dolayı odanın önünde bekliyordu. bir hafta sonra yeni kedimi taşıma çantasına koydum ve odanın kapısını açtım büyük kedim gitti tüm eşyalarını kokladı ilk başta tıslamalar normal böyle böyle kokusuna alıştı ve tıslamalar kaçtı kedimi çıkarınca artık bir şey yapmıyolardı çok. İkisine de birbirlerinin kokusuna alıştırın önemli olan o. Kokulara alıştıklarından sonra yan yana kaselerde yaş mama verdim hep yan yana yedirdim. Bol bol oyunlar oynattım yakınlaştılar bu sayede 1 ay sonra da tamamen alıştılar.

Tbusratoptas

Bende bebeğin yattağı polarları sonra diğer kedilerime koyuyorum elimi koklatıp onları seviyorum başta izin vermiyordu ama biraz biraz izin veriyorlar şimdi ama diğeri çok sinirli umarım alıştırırım şuan rüştü aşırı sinirli olan kedim fındık diğer kedim ise yanına gittiğinde bile kızıp hırlıyor yavruyu görmediği halde biraz sakin bırakıcam agresifliği gittikten sonra yine yakınlaştırmaya çalışıcam