Hangi Mamayı Kullanmalıyım?

Leosu

Kuru mama olarak hangi mamayı tercih etmeyim? Ağzı kokuyor şuan verdiğim mamadan

13 CEVAP

tyguler

kedinizin dişlerini kontrol ettiniz mi? diş eti veya dis ile bir sıkıntısı varsa ondandır, bio pet in agiz bakim suyu var, icme suyuna damlatılarak kullanilıyormuş. kullananların geneli cok memnun onu da deneyebilirsiniz.
marka olarak britcare nd acana primacat bozita gibi taze et icerikli, düsük tahıllı mamalar kullanabilirsiniz.

nd acana dan niye uzak duralim ki? kimse proplanın içerigi mükemmel diyemez, bu kanitlanmış artik icerigi iyi değil.

pardon ama hils proplan rc "sorunsuz" diyemez kimse.
ee proplan benim kedime iyi gelmedi yani sorunsuz degil. tamam dışki konusunda bir sorununu gormedim ama her şey dışkı demek degil; tüy sağlığı mamasıni kullandim ise yaramadi, bunu saymayalim diğer mamalarını baz alalım, diğerlerinde de tuy konusunda bir etki göremedim, proplandan önce dokuyordu, proplanda da aynen doktü. asıri kilo aldı. bırakmasak obez olacaktı, gelen giden bu kedi niye bu kadar şişko diyordu. bunlari sorundan saymiyorsanız ben susuyorum.

alicebrown

ben pro plan kullanıyorum (kitten tavuklu olanı) ağzı kokmuyor dışkısın da normal kedim de bayılarak yiyor

tyguler

kesin konuşmadım ben, proplan rc sorunsuz mama denmiş, ben de sorunlari oldugunu bunu bizzat yaşadıģımı yazdim. bunu nasil kesin cevap olarak algiladiniz onu da anlamadim. orada proplan rc hills sorunsuz mamalar denmiş, ben de sorunlari oldugunu acıkladıgimda kesin cevap mi oluyor? her kedi tabiki benim kedimle ayni değil, ben bunu anlatmadim zaten. siz cok farkli anlamışsınoz

ece5kedi

ben n&d kullanıyordum bitmek bilmeyen bir yumuşak dışkılama sorunumuz vardı, şu an acana kullanıyoruz inanılmaz memnunum. rc, proplan gibi tahıl dolu mamaları önermiyorum. bu hayvanlar etçil bu kadar yüksek oranda tahıla ihtiyaçları yok diye düşünüyorum.

losive

Acana ve N&D den uzak durma nedenimiz ne söyleyin bizde bilelim

bilgealal

ben hiçbir mamaya çok iyi veya çok kötü demedim şunu kullanın bence ve şunu önermem dedim kendi fikrimi belirttim. her kediye şu iyi gelir her kediye şu kötü gelir diye bir şey de yok genel yorum yaptım sadece kendi kediniz üzerinden yorum yapmak doğru olmaz. n&d kullanan birçok kedi sağlık problemleri yaşadığından bu riski almaya değmez diye düşünüyorum ben. rc proplan gibi mamaların içeriği hep kötülenir ama sağlık açısından çok nd kadar kötü yorum aldığını görmedim. siz hep kendi kediniz üzerinden böyle oldu şöyle oldu demişsiniz, her kedi sizin kediniz değil. ben de birçok mama denedim ve araştırdım edindiğim bilgileri aktarıyorum. kesin bir şekilde konuşmanızı anlayamıyorum n&d gibi mamalar kullanan ve veterinerde uzun bir süre kedisinin sağlığını düzeltmeye çalışan birçok kişi var. iyi de gelebilir gelmeyebilir de. ben illa bunu alın şunu almayın demiyorum sadece önermiyorum risk almaya değmez küçük candanönemli değil.

bilgealal

proplan, royal canin, hills gayet iyi.. n&d matisse acana veya benzer içerikte mamalardan uzak durmanızı öneririm

bilgealal

proplan, royal canin, hills gayet iyi.. n&d matisse acana veya benzer içerikte mamalardan uzak durmanızı öneririm

bilgealal

proplan, royal canin, hills gayet iyi.. n&d matisse acana veya benzer içerikte mamalardan uzak durmanızı öneririm

bilgealal

proplan, royal canin, hills gayet iyi.. n&d matisse acana veya benzer içerikte mamalardan uzak durmanızı öneririm

mrcasper

Orijen Acana Nd içerik olarak iyi mamalar ama her kediye iyi gelmeyebiliyor eğer iyi gelmez ise
Royal Canin Pro Plan Hills sorunsuz mamalar

ozgeaynali

market mamalarından kullanıyorsanız kullanmayın derim. başlarda felix ve friskies gibi purina markalarını kullandım ama kedimin hem dışkısı hem kendisi inanılmaz kötü kokuyordu. ağız kokusu sadece mama kaynaklı olmayabilir bir solunum yolu enfeksiyonu olmadığından emin olmalısınız

ozgeaynali

market mamalarından kullanıyorsanız kullanmayın derim. başlarda felix ve friskies gibi purina markalarını kullandım ama kedimin hem dışkısı hem kendisi inanılmaz kötü kokuyordu. ağız kokusu sadece mama kaynaklı olmayabilir bir solunum yolu enfeksiyonu olmadığından emin olmalısınız