Diş Eti Problemi

Karameeell

Mrb herkeseee bahçede ilgilendiğim kedi yemek yemeyince vet götürdük maleseef önce olan diş eti problemi, iltihabı bütün vücuda yayılmış şuan orada tedavi görüyor antibiyotik tedavisi bitince bir kaç dişi çekilecek ve gaz anastesi uygulanacak inşallah.Bu durumu yaşayan varmı aranızda kötü bir sonuç ile karşılaşan ..ilk gittigim vet gaz anastesi uygulanması gerek bende yok deyip fakülteye yönlendirdi fakat orası bana çok ters ve durumun aciliyetinden farklı bir vet götürdüm ve özellikle sordum onun uygulacagini söylediler fakat benim için rahat değil..Korkuyorum birşey olursa diye ..Bu durumu yaşayan atlatan varmı ..

2 CEVAP

Eliffunda

Fakülteye gitseydiniz keşke baya geniş olduğu için en kolay onlar hallederdi

amillaaa

Sadece son 10 gün içerisinde bile iki kere karşılaştım bu durumla. İkisi de yavru kediydi, ikisi de birkaç gün veterinerde kaldı. Orada antibiyotik verdiler ve dediğiniz gibi çürük dişlerini çektiler. Gittiğim klinikte yalnızca gaz anestezi kullanılıyor dolayısıyla iki kedinin de dişleri gaz anesteziyle çekildi. Bahsettiğim durumlar sadece yakın zamanda olanlar, son birkaç ay içerisinde bir sürü benzer durumdaki kediyi tedavi ettirdim; sokak kedilerinde en sık görülen sıkıntılardan biri. Hiçbirinde ters bir durumla karşılaşmadım, yalnız dişleri çekilmeden sadece antibiyotik tedavisi gören kedilerde hastalığın tekrarlaması durumuyla karşılaştım. Diş çekimi kesin çözüm diye biliyorum, umarım kedi iyi olur. Ayrıca böyle bir iyilikte bulunduğunuz için de Allah razı olsun