3 Aylık Kedim Kusuyor

silakarbuzz

Merhabalar benim 3 aylık kedim var geçtiğimiz salı iç dış parazitini oldu ama perşembe günü hem ishal olup hem de beyaz köpük kustu. veterinere götürdük iç parazitinden olabilir dedi bize bir toz verdi mamasına dökmemiz için yaptık dediklerini kusması durdu ama ishali geçmedi. bugünde aynı şekilde beyaz köpük kustu. internetten araştırdım ama çok tatmin edici cevaplar yoktu sizlere sormak istedim.bu arada küçüklüğünden beri yaş mama verilmiş oğlumuza biz kuru mamaya alıştırdık yeni geçti kuru mamaya acaba mama değişikliği de olabilir mi. kustuğu beyaz köpüğün resmini koyuyorum cevap verirseniz sevinirim.

7 CEVAP

Merhaba, durumu nasıl umarım sorun geçmiştir? Ve hangi mamayı kullanıyorsunuz?

yalkuzak

merhaba, kedilerim yavruyken parazitlerini yaptırdığım hafta böyle sarı köpük kusmuşlardı. veteriner hekim mevsimsel olduğunu söyledi fakat geçmeyince farklı bir veterinere gittik ve parvo(kanlı ishal) çıktılar. yani parazitsel bir durum olabileceği gibi daha tehlikeli bir durum da olabilir. çünkü henüz çok küçük, aşıları yok ve bağışıklığı da oldukça düşük. o yüzden beslenmesine dikkat edin ve sürekli takipte kalın. hekiminiz güven vermiyorsa başka kliniklere de gösterebilirsiniz. aç ve susuz kalmamasına dikkat edin. insallah ciddi bir sey cıkmaz, geçmiş olsun.

dezgicavus

Üşütme ya da iç parazit kaynaklı olabilir. İç parazit kaynaklı ise devam eder büyük ihtimalle bizde öyle oldu. 3 sefer kustu farklı günlerde. İlk kusma için önemli değil deniyor, takip edin devam ederse veteriner ile görüşün. Geçmiş olsun

ebrardogan

İç Dış parazit olunca kusma olması gayet normal.

silakarbuzz

KaraKediAnnesi Durumu geçti şu an çok iyi veterinerimiz fazla parazitten olabilir dedi ama çok iyi şimdi teşekkür ederiz. Royal Canin yavru kedi maması kullanıyoruz.

silakarbuzz

cevabın için teşekkür ederim. umarım ciddi bir şey çıkmaz en yakın zamanda tekrar götüreceğim veterinere teşekkür ederim.

silakarbuzz

cevaplarınız için teşekkür ederim en kısa zaman da veterineri ile görüşünceğiz.