Lütfen Okuyun!!!

Efekilic

Merhaba arkadaşlar ben kedimi dün kısırlaştırdım ve yavru kedi maması veriyorum şuan ama kısırlaştırılmış kedi maması almam gerekiyor herhalde kedim 6 aylık kısırlaştırılmış kedi maması alsam tanelerş büyük mü gelir lütfen bilgi verirmşsimşz

10 CEVAP

blue_hpood

öncelikle 6 aylıkken kısırlaştırdığınız için tebrik ederim, en iyisini yapmışsınız.
tanelerin büyük geleceğini zannetmiyorum.

yalkuzak

kısır mamaya kademeli geçerseniz bir sıkıntı olmaz bence boyutunda, ben de 7 aylıkken kısırlaştırdım birkaç ay daha yavru mamaya devam etmişti kilosu az olduğu için. şu an kısır yiyor ama yaklaşık 10 gün az az karıştırarak verdim, birden geçmek sıkıntı oluyor

Efekilic

Çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun devlet veterineri bedavaya yapmıştı o yüzden tam güvenemedim

Efekilic

Çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak kusura bakmayın kedimi kısırlaştırdığımda direk bizi gönderdiler bir ilaç vs. Vermediler nasıl olması gerekiyordu bilgi verebilir misiniz

Efekilic

Çok teşekkür ederim

yalkuzak

kediniz dişiyse 5 6 gün çok hoplayıp zıplamaması lazım dikişleri zarar görebilir. daha sakin kalmalı, yükseklikten atlamasın çok koşturmasın. erkekse normal devam edebilir yaşantısına, zaten ediyorlar da... geçmiş olsun

blue_hpood

benim kedim kısırlaştırıldığında arkasına sürmem için baticon vermişti veteriner. onun dışında ben kedimle gidemediğim için sanırım orada birkaç ilaç vermiş fakat hepsi bu. belki veterineriniz gerekli görmemiştir.

tyguler

biz erkek kedimi kısirlastırdiktan sonraki 2 gün kliniğe gidip antibiyotikle ağrı kesici iğne yaptı, dikislere madeccassol ve furacin krem yazdı günde 1 kere sürün dedi (ama kac gün sürdük hatırlamıyirum) onu sürdük, fazla zıplayıp kosmasin dikisleri açılabilir.

mama taneleri büyük gelmez bence yiyebilir, ama zorlanırsa suyla ıslatıp yumusatip verebilirsiniz kolay yesin diye

Bende yeni kislastirdim ucretsiz senin gibi emin değilim hala ama bugün gayet iyi 3 günümüz boyunlugumuzuda cikardik

bilgealal

kısırlaştırılma hakkında pek bir şey bilmiyorum. ama şunu söylemek istedim yetişkin kedilerin mamalarının tek farkı boyutu değil besin değeri de farklı. kedimi ilk sahiplendiğimde kendi mamasından yemeyip evimizdeki diğer yetişkin kedinin mamasından yiyordu. sonra çok sıkıntı yaşadık. çişinde kan olmaya başladı sürekli veterinere gittik bi türlü geçmedi tam bitti derken kakasında kan başladı her gün ilacı için veterinerdeydik sonradan mamasını değiştirince ve yavru mama kullanmaya başlayınca her şey düzeldi..