Pitbull Irkı Hakkında

burakgoksinn

Merhabalar pitbullar sizce yasaklı ırk kategorisinden çıkar mı sene sonuna kadar ?

10 CEVAP

simbakedi

çıkarılmaz bu zihniyet devam edildikçe. yasaklı sahipler olmalı asıl

Yasaklamak değil de kontrol getirilmeli. Her önüne gelen almamalı bu ırkı, kekoların elinde perişan haldeler. Çok iyi eğiten, işini bilen pitbull sahipleri de var biriyle bizzat karşılaşsam tebrik edeceğim. Yani işin özü mutlaka köpek eğitiminden anlayan insanların beslemesi şart bu ırkı. Çip olayıysa zorunlu evet. İyi de olmuş, kafalarına göre boş arazilere kedi köpek terk ediyorlar. Sahibini tespit edip bassınlar cezayı, zerre içim acımaz.

burakgoksinn

Evet zorunlu hale getiriliyor yavaştan dobermanlara çip taktırmaya başladılar evladınız kaybolduğunda mesela cihaz sayesinde size kolayca ulaşabiliyorlar bulan kişiler.

burakgoksinn

Pitbull beslemekte ruhsatlı olacak yasa olarak çıktı ama yürürlüğe girmedi daha onay bekliyor.

Aylintas

Doğru düzgün yetiştiremeyenler yüzünden canavar gibi görülüp üstüne bide yasaklanmaları o kadar saçma ve gülünç ki...

mrcasper

sanmıyorum

tyguler

çıkarılmaz bence

blue_hpood

hayır. bana kalırsa türkiyede asla çıkarılmaz. insanların ne olduğu belli.

burakgoksinn

Çip takma ruhsat olayı olur mu acaba ?

blue_hpood

evcil hayvanların çip taktırması zorunlu hâle mi gelecekmiş, öyle bir şey duymuştum. ruhsatı bilmiyorum.