Kedinizle Miyavlaşıyor Musunuz ?

Benim1kedimvar

Biz miyavlaşıyoruz da

3 CEVAP

ursaminor

Kediler çok zeki canlılar. Geçen seneydi sanırım okumuştum, Lund Üniversitesi kedilerdeki aksanlar üzerine bir çalışma yapmaya başlamıştı.
40 kadar farklı ses çıkarabiliyorlar bunlar. Ve sizinle birlikte evriliyor dilleri. Size bir şey anlatmaya çalıştığında, siz o anlattığı şeyi hangi seste öğrenirseniz, bir dahaki sefere aynı sesle anlatmaya çalışıyor :D
Aslında onlar bizi eğitiyor da biz tam tersini sanıyoruz :))

Benim1kedimvar

Efruzg aynen dertlesiyorum ben de

efruzg

Ben sadece konuşuyorum :))) miyavlaşma yok