Kedim Kustu Yardim

Aebrup

Kedim kustu ve cok mutsuz halsiz boyle yatiyo tüm gündür sizce neden olabilir suan veterinere de götüremem hasta midir

10 CEVAP

Aebrup

Whiskas in ya cok arada bir problem olmaz diye dusunmustum keşke almasaydim

Aebrup

Normalde hep az az yerdi zaten zayif oldugu için biraz yemesine izin verdim cahillik ettim resmen bir daha cok dikkati olucam

pongul

farklı bir şey ya da yaş mama mı verdiniz?

pongul

çok fazla sebebi olabilir ama ilk aklıma gelen bunlar oldu, sanki sindrilmemiş gıda parçaları var fotoda, en kısa zamanda vet görmeli. bol su içsin.

Aebrup

Yaş mama yedi evet normalde kuru yiyodu ama seviyo diye aldim dün bi anda yedi hepsini ama bugün etki eder mi

pongul

başıma böyle bir durum gelmişti daha önce biz de kusmuştuk hepsini birden yedikten bir süre sonra aynı gün içinde. sonraki güne etki eder mi bilemiyorum ama fotoda mama parçaları var sanki dediğim gibi. yine de kesin konuşmak doğru olmaz vete de gösterin. yaş mama çok temkinli ve azar azar verilmeli bence, sizinki hele yavru

ursaminor

Hangi yaş mamadan verdiniz? Çünkü market mamaları dokunuyor bazı kedilere ve kusmalarına neden oluyor.
Kusmanın dışında ishal var mı?

ursaminor

O kadar yüklenmeyin kendinize, olabiliyor böyle şeyler. Hepimiz yapabiliyoruz bu hataları. İnsanlar kedi bebeklerinde de, köpek bebeklerinde de, insan bebeklerinde de tecrübeyle ediniyor bazı bilgileri :)
Whiskas gerçekten de içerik açısından çok zayıf hatta zararlı bir mama markası. Hiç vermemeniz inanın daha iyi. Arada sevdiği için yaş mama vermek isterseniz, gimcat, schesir, carny(ocean) verebilirsiniz. Sık sık vermediğiniz için bütçeyi çok zorlamaz.

Ayrıca kediler tüy yumakları nedeniyle kusmaya çok meyillidirler. Midelerinde kötü şey tutmazlar. Her kusma panik yapıp evin koridorunda ağlayarak koşmanızı gerektirmez yani (tecrübeyle sabit :P).
Biraz gözlemleyin bakalım durumu.

Bu arada kuru mama olarak ne veriyorsunuz?

Aebrup

Kitten 36 kullaniyorum arada evden bisiyler vermek istiyorum haşlanmış sekilde ama pek yanasmiyo

Aebrup

Normalde cok hareketli oyuncu bi pisicik kızım onu boyle durgun mutsuz görünce üzülüyorum