Yavru Tavşanım Yem Yemiyor Su İçmiyor

Annem geçen gün yavru bir tavşan almış. Yaklaşık 1 aylık var ya da yok bilmiyoruz ne kadarlık olduğunu. Fakat geldiği günden beri sadece maydanoz yiyor. Alırken verilen mamadan yemiyor kuru bi maması var. Su da içmiyor günde 2-3 yudum anca içiyordur. İshal olmaması için sebze meyve verilmemesi lazımmış ama ne yapıcam bilmiyorum benim gibi aynı problemleri yaşayanlae varsa lütfen bilgilendirebilir mi ne almam lazım ona

5 CEVAP

irmtnc3

Sakın sebze meyve vermeyin büyüyünce azar azar verirsiniz ishal oluyorlar ve ishal çok sıkıntı sebze yediği için su içmiyor olabilir ama mama konusuna gelince hangi mamadan yiyor hazır paket mamamı yoksa arpa ezmesi keçi büyütme yemi gibi zahirecilerde satılan yemlerden mi?

pasakli_

Merhabalar çok yaklaşık 8 yıl tavşan besledim.
o zamanlar yaşım çok küçük olduğu için açıkçası daha bilinçsiz bir besleme yaptım.

kök sebzeler ve lahana veriyordum ve 8 yıl boyunca o hayvanın su içtiğini neredeyse hiç görmedim. genelde çok az yiyorlar, bulunduğu ortama alışana kadar bizimki de hiçbir şey yememişti. ilk gün kafesinde tuttuk sonra eve serbest gezmeye başladı. alışınca iştahı yerine gelmişti. yine de tecrübeli olanlar yardımcı olacaktır size. çok sıkmayın zorlamayın sizi ve ortamı tanımasına izin verin.

Paket mama içindw turunculu yeşilli bir şeyler var tam olarak anlamadım ama satan adam bunuyer diyip vermiş geldiğinden beri yemiyor ama

irmtnc3

Bu yüzden sormuştum benim tavşanım da küçükken paket mama yememişti biz 1 yaşına kadar zahirelerde satılan arpa ezmesi ve keçi büyütme yemi olarak geçen mamalarla büyüttük

irmtnc3

Özellikle arpa ezmesini deneyebilirsiniz bence hem yiyorlar hem daha ekonomik az bir miktar alıp deneyebilirsiniz yerse devam edersiniz