Kedımın Maması Ve Tuvaleti Balkonda Dursa

AliTalha71

Dostlar merhabalar benim sarman 2 aylık bi kedim var. Tuvaleti maması felan normalde salonda duruyordu ama tuvaleti cidden pis kokuyor ve ortalığı çok dağıtıyor. O yüzden balkona koymayı planlıyorum salonumuz balkonlar birleşik. Balkonumuz camaken kapalınyanı atlama gibi bi durumda olmaz. Koysam sıkıntı olur mu acaba?Bide geceleri salonun kapisini kapatıyorum. Hem bizi uyandırmasın hem de babamız biraz korkuyor geceleri ona zarar vermemek için o yüzden sıkıntı olur mu acaba? Balkon ve salon gayet büyük hani hapsetme gibo bi durum olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum

9 CEVAP

gulsundusmez

tek kedi tuvalet kokuyorsa kumunuzda sıkıntı var demektir daha kaliteli bir kuma geçin ve evde oluyorsanız sabah akşam tuvaletini kürekle alıp kumdan temizleyin. Bende 3 kedi var öyle dediğiniz gibi kokmuyor bile üstelik evimde küçücük, duşakabinde duruyor tuvaletleri. Kediler hapsedilmeyi sevmez yer ne kadar büyük olursa olsun birde tek kediymiş arkadaşı da yok çok yazık ufacık zaten anne şevkatide arar korkar mutlaka sahibini görmek ister çevresinde olsun ister. Kararınızı gözden geçirin yani bir yere kapıyla kitleme konusunu .uyandıracak efendim kedimiz canımız onlar ben sürekli kalktım büyüyene kadar zaten 2 yaşından sonra sizden uzaklaşmaya gece kalkmamaya başlayacak zaten o da bir canlı sonuçta

simbakedi

alabilirsiniz ama kışın kediye yazık olur. eğer kedinizin dışkısı aşırı kokuyorsa mamada sorun arayın önce. mamadan eminseniz kumu değiştirmeniz ve daha sık temizlemeniz lazım. ben sabah akşam temizliyorum ve odamı da havalandırıyorum. temizlerken de camı açıyorum sorun yaşamıyorum. kumuna karbonat ekledim çok daha az koku oluyor artık. balkona koyduğunuzda balkon kapısını %90 ihtimal açamayacaksınız kışın bu da kedinizi kötü etkiler. açsanız bile soğukta gitmeye çekinebilir belki de. sürekli de yer değiştirmeniz kedinizde strese yol açabilir. ayrıca mama kabıyla tuvaleti aynı ortamda bulunmazsa daha iyi olur. yakın durmalarından hoşlanmazlar çünkü.

AliTalha71

Ya hapis etmiyorum merak etmeyin. benim uyku düzenime alisti zaten. 12 gibi yatıyor sabah 6 7 gibi uyanıyor ben sabah uyanınca kapıyı tırmalıyor o zaman acıyorum. Kumunuda değiştiriyorum en yakın zamanda

theyusra

dediklerinizi yapabilirsiniz ama bence de kumunuzu değiştirmeyi düşünün ve tuvaletini, mamasını ve suyunu yan yana koymayın hepsi ayrı yerlerde dursun

BerenZ

2 aylıkmış henüz iç paraziti yapılmadıysa muhtemelen ondan da koku olabilir. Yediği mama ve kumu da koku yapar yazmışlar zaten. Cam balkonda durabilir tuvaleti eğer kapısı her daim açıksa ama çok ufak olduğu için kediniz hem tuvalet ihtiyacı daha fazla olacaktır hem de gidemediğinde eve yapmaya başlar sıkıntı çekersiniz.

Palyaco

Tuvaletle mama arası 5 metre olsa daha iyi suyuda dahil kullandınız mama koku yapıyordur kumunu aktif karbonlu kullanın

AliTalha71

Mama kabını suyunu ve tuvaletini balkona koydum. Yatarkende salon koridor mutfak onun 3 odanın kapısını kapanıyor sadece. O da uyurken bizim yanımıza gelip zarar görmemesi icin. Cevaplariniz icin teşekkür ediyorum.

Dilasup

Aslında çoğu düşünülmesi gereken şey önceki yorumlarda bahsedilmiş (kum kalitesi, mama içeriği vs.). Ben sadece kedilerde mama, su ve kum arasındaki mesafe konusuna değinmek isterim. Öncelikle mama ve suyun kum kabından uzakta olması gerekir. Kum kabını düzenli temizliyor olsak da mamayı kontamine etme olasılığı var. Son zamanlarda okuduğum makalelere ve forum yazılarına göre de mama ve suyun da birbirinden uzakta olmasının ideal olduğu yönünde. Uzun bir açıklaması var ama şimdi bulandırmayayım. Araştırmanızı öneririm. Kum kabına da 7/24 erişimi olacağı bir yerde olmasının hem daha vicdanlı hem de oluşabilecek kazaları da önleyeceğini düşünüyorum. Tuvaletini tutmasının ileride başka hastalıklara ihtimal doğurabileceğini vurgulamak isterim.

Ben de cam balkona koyuyorum kumunu. Balkon kapısı sürekli açık duyuruyor havalar sıcak olduğu için, hiç koku olmuyor tavsiye ederim. Kış için kedi kapısı yaptırabilirsiniz soğuk geçirmeyenleri var. Henüz 2 aylık zaten öyle çok geniş bir alana ihtiyaç duymaz. Geceleri salon kapısını kapatabilirsiniz. Üstüne Basmaktan korkuyorsanız salon lambasını açıp tüm eve de salabilirsini gece. Benimki kocaman ama hâlâ korkuyorum gece üstüne basarım diye.