3 Haftalık Kedilerin Kakası Nasıl Yaptırılır

Aysgil

Merhaba, annesiz kalan üç yavruyu evde biberonla süt tozuyla besliyorum. Çişlerini yapıyorlar ama kakalarını yapmıyorlar. Masaj yaptım hiç yapmadılar. Ne yapmam gerekli? Mamalarını içtikten sonra karınları gurulduyor, gazları var.😔😔

10 CEVAP

Jayuss

Bir veteriner sayfasında okumuştum. Eğer karınları şiş değil ve acı acı miyavlamıyorlarsa biraz daha beklemek lazımmış ama eğer şişleri varsa mamasına birkaç damla zeytinyağı damlatabilirmişsiniz.

Kaka yaptırmak gerçekten çok zor. Yine nemli ılık pamukla anneleri yaliyo gibi tahriş etmeden küçük küçük silebilirsin iz. Biz öyle yaptırıyodum. Popolarina yine zeytinyağı sürebilirsiniz azıcık. Bağırsakları sağ tarafta oluyor. Baş ve işaret parmağınızin arasına kediyi alıp Karından başlayıp bastırmadan aşağı doğru masaj yapabilirsiniz böylelikle bağırsakları harekete geçer. Bizim evdeki kedimiz yavruların poposunu yalıyordu. Onun sayesinde yaptırdık çoğu kakalarini.

Merhaba onlar katı gıda yemedileri için şuan sadece cişlerini yaparlar. 1 aylik olduklarında yavaş yavaş katı yerler. O zaman tuvalet eğitimine başlayın

Aysgil

Deneyimli bir tanıdığım kakalarını da yaptırmam gerektiğini söyledi. Masaj yapmam gerekiyormuş. İnternetten baktım youtubeda bu kadar küçük yavruların kakalarını yaptırdıklarını gördüm. Ama ben beceremiyorum maalesef🙁 Eğer yaptırmazsam bağırsak tınaklığı olurmuş, çok endişeliyim.

Aysgil

Deneyimli bir tanıdığım kakalarını da yaptırmam gerektiğini söyledi. Masaj yapmam gerekiyormuş. İnternetten baktım youtubeda bu kadar küçük yavruların kakalarını yaptırdıklarını gördüm. Ama ben beceremiyorum maalesef🙁 Eğer yaptırmazsam bağırsak tınaklığı olurmuş, çok endişeliyim.

Lavinia17

süt tozu içtikleri için sadece çişlerini yapmaları normal bir durum.
1-2 hafta sonra yavaş yavaş kuru mama kullanmaya geçmenizi tavsiye ederim o zaman tyvalet eğitimi verince kakalarını yapmaya başlayacaklardır

Aysgil

Bir çay kaşığı zeytinyağı karıştırdım inşallah işe yarar.

Kaka yaptırmak gerçekten çok zor. Yine nemli ılık pamukla anneleri yaliyo gibi tahriş etmeden küçük küçük silebilirsin iz. Biz öyle yaptırıyodum. Popolarina yine zeytinyağı sürebilirsiniz azıcık. Bağırsakları sağ tarafta oluyor. Baş ve işaret parmağınızin arasına kediyi alıp Karından başlayıp bastırmadan aşağı doğru masaj yapabilirsiniz böylelikle bağırsakları harekete geçer. Bizim evdeki kedimiz yavruların poposunu yalıyordu. Onun sayesinde yaptırdık çoğu kakalarini.

melikecet

Veterinere goturup nedenini öğrenebilirsiniz ve yardım alabilirsiniz bunun için para alacaklarını sanmiyorum

melikecet

Ya da şuan 24 saat açık bir veterineri arayın ve durumu söyleyin yardımcı olacaklardır