Kediler İsimlerini Ne Zaman Öğrenir

LindaKibrit

Kedim 4 buçuk aylık.. Şu an ismini bilmiyor. İsmiyle çağırmaya dikkat ediyorum hep. İsmini nr zaman öğrenebilir veya öğrenir mi?

14 CEVAP

pamuk18pamuk

Kedinizi ne zaman sahiplendiniz? Çünkü öğrenmesi biraz zaman alabilir

LindaKibrit

Bu soruyu boş yere sordum galiba ben. Çünkü bugün linda linda diye seslendiğimde bakıyor.

LindaKibrit

Her zaman bakmıyor fakat yine de bakıyor

pamuk18pamuk

Kedinizi severken, mama verirken ve onunla konuşurken ismini söylerseniz alışır

KedimVar

Bizimkisi de her zaman değil ama bazen bakıyor. Bazen de bakmak yerine kulaklarını çeviriyor bize doğru. Kafasını kıpırdatmaya bile zahmet edemiyor :D

pamuk18pamuk

@kedimvar evet öyle yapıyor uyanıklar :D

nyancat

Benim kedim 45 günlükken geldi şuan 3 aylık ve uzun zamandır ismini biliyor belki de sizin kedinize koyduğunuz isim onun için anlaşılmaz olabilir

dollfacepersian

Koyduğunuz isim ne? Belki zor geldiği için öğrenmekte zorlanıyordur

LindaKibrit

İsmi linda.

LindaKibrit

İsmini bilen kedi ismi söylendiğinde napar onu da bilmiyorum. İsmi söylendiğinde size mi bakıyor mesela

dollfacepersian

LindaKibrit
İsmi bana çok öğrenmesi zor gelmedi. Benim oğlum ismini biliyor. Söylediğimde bakıyor,çağırınca geliyor

KedimVar

Ödül mamasıyla öğretmeyi deneyin. Size bakana kadar Linda deyin. Bakınca ödül mamasını verin. Çok kısa sürede öğreniyorlar. Ben gel kelimesini de öğretmiştim ama uzun süredir tekrarlamıyorum unutabiliyorlar. Ara sıra tekrarlamak lazım ödül mamasıyla.

LindaKibrit

Cevaplarınız için teşekkür ederim

TarcinBey

Benim kedim 1.5 aylik sahipleneli 2 hafta oldu su an tarcin ismini öğrendi bile seslenince bakiyor veya koşa koşa geliyor. Ben ismini söyleyerek gel gel işareti yaparak öğretim. Bide kedim el hareketlerine çok dikkat ettiği için kolay oldu. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ödül mamasoyla da ogretebilirsiniz