Mamaların İçeriği Nasıl Okunur

melisardhnl

Kedi mamalarında kuru, yaş içerik nasıl okunur? Yani mamanın iyi olup olmadığını anlamam için nelere dikkat etmem lazım? Taurin ve protein oranının yüksek olması gerektiğini biliyorum. Az tahıllı olması da daha faydalı diye biliyorum. Ama sadece bildiklerim bu kadar

2 CEVAP

gizemdr

yaş mama için bu videoya bakabilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=N_yQSQqANag

zeynepdmr3

Kuru mama için: 100-(protein oranı+ yağ+lif+kül+nem) çıkan sonuç karbonhidrat oranını verir karbonhidrat oranı az olan mamaları tercih etmemiz gerekir çünkü kedilerin ana besin kaynağı protein olmalıdır birde mamanın et oranı yüksek olması gerekir. Dediğiniz gibi taurin ve protein de önemlidir.