Yavru Kedi Bakımı

dollfacepersian

Arkadaşlar merhaba. Sokakta bulduğum yavruya şuan için ben bakacağım.
Yavru 1,5-2 aylık ve 500gr ağırlığında. Kemikleri elime geliyor maalesef. Bebeğin çabuk toparlanması için neler yapabilirim?
Mama olarak Royal Canin baby cat sipariş ettim. Çok iyi bir mama olmadığını biliyorum ama vitamin değerleri ve tane boyutu açısından yavru kedilere uygun bir mama. Birde 400gr satılması bütçeme uyuyor.
Vitamin olarak Beaphar junior pastle vardı evde ama yemek istemiyor.
Bunun dışında natur vitta c ve beaphar top 10 var evde. Bunları yavruda kullanmayı düşünüyorum. Çeyrek olarak vermeyi düşünüyorum. Uygun olur mu? Ne kadar süreyle vermem iyi olur?
Ev yapımı yoğurt severek yiyor,vermem toparlamasına yardımcı olur mu? Ne kadar vermeliyim?
Yavruya dün iç ve dış parazit yapıldı. Bu gün 2 tane ölü pire gördüm yattığı yerde. Tüm parazitler ölmüş mudur?

Yavru çok kötü kokuyor ve sokaktan geldiği için temiz değil. Bunun için bio pet Active şampuanı ile yıkamak istiyorum. Nasıl yıkamam daha az strese girmesini sağlar?

Kilosuna göre günlük yemesi gereken miktarda kuru mama doymasını sağlar mı? Öğünü bölerek mi yoksa tamamını direk mi versem daha iyi olur?
Sorularım bu kadar. Yardımcı olursanız sevinirim

25 CEVAP

KedimVar

Kepek olabilir o Zaman. O siyah tanecikler yumurtadır fotoğrafta da aşırı küçükler zaten.

dollfacepersian

KedimVar
Oğlumun taşıma çantası geldiğinde veterinere gideceğim.Yavruyu da götürüp ne olduklarına baktıracağım,umarım kepektir o şeyler

KedimVar

Bu arada şimdi aklıma geldi. Benim kedimde pireler en çok koltuk altında ve arka bacaklarının arkasındaki poposuna yakın olan tüylerde vardı. Oralar hep düğüm olmuştu. Sürekli oralardan çıkıyordu pireler. Bir de siz bakın belki sizinki de öyledir. Bir de boynunun altında fazla oluyor.

Cotontzu_Siri

Fotoğraf atabilir misiniz

dollfacepersian

CotontzuSiri
Yavru uyuyor ve bulunduğu odanın ışığı odayı iyi aydınlatmıyor.Yarın gün ışığında çekip koyacağıım

Cotontzu_Siri

Tamam ;) inşallah çabuk kurtulursunuz bu pirelerden :(

Cotontzu_Siri

Bence yaş mama ile beslemelisiniz. Mamanın tahılsız olması kilo almasına çok yardımcı olur.

dollfacepersian

CotontzuSiri
Yavruyu sahiplenip sahiplenmeyeceğim bell değil.Bu yüzden şimdilik rc kullanacağım.Yaş mama vermeyi tekrar deneyeceğim.O gün belki de parazitler yüzünden kusmuştur

TarcinBey

Bence 400 gr kedi mamasi pek yetmez bide zayifsa daha çok besine ihtiyaç duyar. Yoğurtla destekleyebilirsin ama her gün veya çok sık yedirme ishal Olur ve sütte sütte verme. Yikama konusuna gelince kedi sampuaniyla yikamalisin tabi ki. Oncelikle suyu ilik ilik hal getir avucunla az az patilerine dök yavaşça avucunla her yerine dök suyu sonra sampuani eline dök ve biraz elini sivazla sonra onu seviyormus masaj yapiyormus gibi oksayarak temizle. Sakin burun göz ve kulağa kacirma suyu da köpüğü de. Bit ve pire için sabunlar da var

dollfacepersian

TarcinBey
Öncelikle tanımadığınız ve yaşını bilmediğiniz birine sen yerine siz diye hitap etmeniz en doğrusu,ayrıca emir cümlesi kurmanız çok yanlış.
Neyse 400 gr mama yavrunun günlük yemesi gereken miktara göre 13-13,5 gün yetecek.Yavru sahiplenirsem yada bende kalacağı süre uzarsa tabi tekrar mama alacağım.Zayıf olması çok yemesi değil besleyici ve toparlamasına yardımcı olacak şeyler yemesi gerektiği anlıma geliyor.Minicik yavru zaten fazla bir şey yiyemiyor.
Soruyu okuduysanız Bio pet active şampuan ile yıkayacağımı söyledim.Bilmiyorsanız söyleyeyim kaliteli bir pet şampuan markasıdır.Yoğurt ile destek yapacağım zaten.Banyo yaptırmayı anlatmışsınız.Banyo yaptırmayı biliyorum zaten.Nasıl daha az stressiz banyo yaptırabileceğimi sormuştum.Göz,burun ve kulağa kaçırmamam gerektiğini biliyorum. Teşekkürler