Tuvalet Eğitimi 2. Günde Pedlere Yapmasına Rağmen Sonra Halıya Yaptı. Nerede Hata Yapmış Olabilirim?

dilamutlu

Pomeranian köpeğim iki aylıkken bize geldi. İlk geldiğinde halılara tuvaletini yapıyordu ama uyara uyara pedlere yapmaya başladı 2. günü. Daha sonra gece bir uyandığında pedi orada olduğu halde halıya yaptı tekrar. Sebebi ne olabilir ?

3 CEVAP

KedimVar

Halıları iyice yıkayın. Çiş kokusu orada kalırsa Oraya yapmaya devam eder. Pedinde de çiş kokusu olsun oraya yapsın. Belki ödül mamaları işe yarayabilir. Peşine yaptığını gördüğünüzde ödül maması verirsiniz.

Cotontzu_Siri

Hata yapması normal. Yapmanız gereken kızmak, yaptığı yeri iyice temizlemek ve pedine yönlendirmek.

dilamutlu

Teşekkür ederim