Tüy Dökümü

Köpeğim Erkek Karamel 16Aylık Resimdeki gibi bazı yerlerde kötü şekilde ölü tüy var haftada 2-3kez tarıyorum ama yine aynı acaba mevsim değişikliğinden dolayı mı yoksa bir hastalığımı var

4 CEVAP

theyusra

bu şekilde dökülüyorsa bir deri problemi vardır lütfen veterinerinize başvurun

puglife

Mamadan ya da başka etkenlerden dolayı deri hastalığı olabilir, normal bir dökülme değil. Mutlaka veterinere götürün.

sultansbutler

fotoğraftan tam anlaşılmıyor eğer dökülen kısımlarda tüy çıkmıyorsa, sadece deri kaldıysa hemen bir veterinere göstermekte fayda var. fakat acaba undercoat olabilir mi? alt kürk yani. kışlık tüylerini döküyordur. onlar sadece üstten tarama ile geçmez bir pet kuaföre götürebilirsiniz. ya da uygun taraklar ve yöntemle siz de alabilirsiniz.

gizakdag

Tüylerin tarandığı yerde boşluklar oluyorsa dermatolojik bir sıkıntı olabilir. Derisini iyice kontrol etmenizde fayda var. Kızarıklık döküntü, kabuk görüyorsanız veterinere danışmanız önemli. Tavuk, tavuklu mama, tavuk kemiği de bu tarz deri problemleri yaşanmasına sebep oluyor. Benim köpeğim de yavruyken aynı problemi yaşamıştık. Tavuklu mamayı kesince ve tavuk vermeyince düzeldi, meğer köpeğin tavuğa alerjisi varmış deneyerek öğrenmiştim.