Kedi Uyutma Yontemleri (Acil)

TarcinBey

Kedim ne zaman uyucak olsam uyaniyor. Özellikle geceleri uyutmuyor. Genelde boynunu boynunu veya anlini oksayinca uyurdu. Ama bazen o da işe yaramiyor. Napmam lazim uyutmam için

9 CEVAP

ursaminor

Kediler nocturnal (yani gece aktif hale dönüşen) canlılardır. Geceleri sabaha kadar uyumasını istiyorsanız, yatmadan önce iyice yorulmasını sağlayacak oyunlar oynamalısınız onunla. Yorulmazsa imkansız uyuması :D
Okşamak filan ilk aylarda ancak işe yarar. Büyüdükçe daha da aktif olmaya başlayacak geceleri haberiniz olsun. Evin genelinin uyku zamanından önce olabildiğince yormalısınız. Gece geç vakitte macun, ödül maması vs. enerji yapıcı besinler vermeyin ayrıca. Sonra bu enerjiyi atmak için de çılgın gibi koşturur durur kıyamam :)

pamuk18pamuk

Gündüz yada yatmadan önce bol bol oyun oynayın iyice yorulsun gece uyur

Denizzzzzz

Ursaminor'a katılıyorum en iyi çözüm uyumadan onu iyice yormak ozaman en azından biraz rahatlarsınız tabi en fazla sabah 5'e kadar :)

ursaminor

Denizzzzz sabah 5 kısmını korkutmamak için söylememiştim :D

ursaminor

İmkansız mı? :D
Bir tüy sallamanıza bakar yahu :))

TarcinBey

@ursaminor saat 10 olunca uyuyor benimse o saatte hic uykum olmuyor anca 1 den sonra yatiyorum o da o saatlerde uyaniyor. Bi kaç kez denedim 10 da uyudugunda uyandirmayi oynamayi yatacagim vakit yatsin diye ama imkansiz . Aynen su an 1.5 aylik o yüzden okşamak çoğu zaman yetiyor

Cotontzu_Siri

tam benlikmiş kediler :) gece otur, sabah uyu. Ne güzel

TarcinBey

@Cotontzu_Siri normalde bende gece otur sabah uyu insaniyimdir ama beni çok yoruyor o olunca erken uyuyorum :)

TarcinBey

@ursaminor bunu denememistim denicem