Kedim Balkona Çıksa Bişey Olur Mu

melikecet

Merhaba kedimi hiç bir şekilde balkona çıkarmıyorum her yerde tel var fakat annemler balkona çıkınca balkona çıkmak istiyor annem kiyamiyor kucağına alıp dışarıyı seyrettiriyor ben istemesemde gizli gizli yapıyor balkondan kuş geçerse tutamaz düşer diye korkuyorum hakli miyim yoksa fazla mi evhamliyim ayrıca seneye üniversiteler açılırsa annemlerle kalacak 7 ay falan balkonlar tehlikeli mi sizce ?

11 CEVAP

chromatica

bizim evdekilerde bana bu yüzden kızıyorlar bir şey olmaz atlamaz diye ama kedi bu kuş veya sinek gördüğü zaman direk atlar peşinden. benim kedi evde sinek gördüğü zaman deliriyor çünkü. balkona çıktığı zaman yanında bende oluyorum olmazsa kapı açık olduğu zamanda odama alıp kapıyıkapatıyorm

blue_hpood

muhakkak ama muhakkak file taktırın tüm balkonlara.

kesinlikle tehlikeli. balkona da koruma yaptırın ve rahat ettirin en iyisi

Maulex

Bende balkona çıkaramıyorum ama kucağınızda 10 dk fln çıkarırsanız hava almış olur

simbakedi

file ya da kedi sinekligi taktirin herkes mutlu olsun. kedi sinekligi diyorum cunku normal sineklikleri hemen parcaliyorlar ya da dayanikli olmuyor

gozdeyilmaz

ÖLÜR. Tabii ki tehlikeli balkona file yaptırabilirsiniz hem içiniz rahat eder, kesinlikle haklısınız biz bile camlarda kilitli tel olmasına rağmen gözümüzün önündelerse camları açıyoruz

Her zaman dikkatli olmalısınız. Bir kuşa ya da bir sineğe odaklandıkları zaman ne yaptıklarını fark etmiyorlar çok heyecanlanıyorlar. Yine çıkıp baktırın ama gözetim altındayken olması daha mantıklı olur. Bizim kediler cam olmasına rağmen bir anda cama atlayıp oradan heyecanla yere düşüyorlar. Dikkatli olmak gerekiyor.

dezgicavus

Yani balkonda koruma yoksa tehlikeli ne zaman ne olacağını bilemezsiniz.

Lils

Gözetim altındaysa çıkarın bence. Bir sinek ya da kuş görse atlayabilir arkasından. O yüzden 1 dakika bile yanliz bırakmamak lazım.

CalicoMinos

Kedin uysal mı benim kedim uysal her gün balkonda kumu yemi orda birşey olmadı buzamana kadar inşallah olmaz

dezgicavus

Benim kedimde uysal ama böcek vs görünce fileye atlıyor. Pawisenin 8x3 en büyük filesi 180 TL ve şeffaf görüntüde bozmuyor ve sağlam. Araştırıp daha uygununu da bulabilirsiniz belki, balkon küçükse daha ucuza gelir zaten. Ben alıp kendim kurdum, kafam rahat en azından. Ayrıca kedimde balkonda özgürce gezip, yatmaktan memnun.