Kedım Zayıf Kalmış

AliTalha71

Merhabalar 2 aylık civarı bi sarman tekir cinsi kedim var. Ama biraz zayıf kalmış veterinerimin dedigine göre. Vitamin önerdi bana. Ama günahıni almayım güvenemedim açıkçası. Kedimi sağlıklı bir şekilde nasıl kilo aldırabilirim. Bu arada mamasının markası proplan. Yaş mama versem sıksık çok mu sağlıksız olur? Cevaplarınızı bekliyorum

14 CEVAP

aysenuroz

Vitamin malt macunları var onlardan verebilirsiniz günde bi nohut kadar vermeniz yeterli olur. Arada bi baharatsız balık, haşlanmış tavuk, haşlanmış yumurta verebilirsiniz.

sık sık ödül maması veya yaş mama vermenizi önermem kilo aldırır aldırmasına da kesinlikle sağlıklı olmaz. sağlıklı şekilde kilo alması gerekiyorsa vitamin takviyesi yapabilirsiniz. düzenli malt kullanın hem yuttuğu tüyleri dışkısı ile atmasını kolaylaştırır hem de vitamin takviyelisini alırsanız iyi gelir diye düşünüyorum. zayıf değil de fit diyelim biz

aysekara1

Mama yeme durumu nasıl? maması sürekli önünde mi?

Hilalllllll

Elinize çok alıyor musunuz? Ondan çok zayıflıyorlar ve büyümüyolar ben bu yüzden bir kedimi kaybettim 🥺

Zayıflığın sebebi bagisikliginin düşük olması olabilir. Hangi vitamini önerdi

Palyaco

Hills tavuklu yavru yemini verin birde ödül mamasi verin hergun kilo alicaktir

AliTalha71

Mama sürekli yerinde duruyor hergün tazeliyorum üzerine. O zaman o macunlardan alayım. Peki önerebileceginiz bir marka var mı

theyusra

yaş mama bol bol verebilirsiniz zaten daha çok küçük bir sorun olmaz yani, pro plan da genellikle kilo aldırmak için kullanılan bir mama değiştirmenize gerek olduğunu düşünmüyorum

ElifBayram

Günlük mama kabı ve suyunu yenileyin. Günlük bir 80 Gr paket yaş mama verebilirsiniz. Trıxıe Katzen Maltı kullanabilirsiniz. Kediler kendini yalarken ister istemez tüy yutuyorlar. Dışkı yoluyla çıkmadığı için malt yardımı ile sindirebiliyorlar.

bu arada 3.aya kadar royal canin süt tozu da kullanabilirsiniz vitamin yüklü yapar kaseye koyarsanız hoşuna gideceğini düşünüyorum farklı süt tozlarını beğenmeme ihtimaller var. malt için de özellikle kitten malt diye aratırsanız daha iyi olur çoğu hemen hemen aynı zaten

AliTalha71

Yaş mama olarak veterinerden alıyorum. İçinde koruyucu ve tatlandırıcı içermiyor. Sadece kuzu eti ve türevleri var ama emin olamadım dediginiz markalardan alacak teşekkür ederim

simbakedi

kedinizin mamasi surekli kapta durmasin. ogunlere ayirin o istedigi kadar yesin. ornegin sabah ogle aksam yarim bardak koyarsaniz yer diye dusunuyorum benim sarman kedim oyle yiyor. beklemis mamayi yemiyorlar o yuzden ustune eklediginizi yer buyuk ihtimalle hep. yas mamayi gimcat kitten alabilirsiniz hem uygun hem de guzel bir yas mama a mazonda 5 tlye satiliyor. haftada 2-3 kere verebilirsiniz kediniz daha cok kucuk. daha iyi bir yas mama olarak schesir oneririm. bazi gunler yas mamasini kuru mamayla karistirip da verebilirsiniz. ekstra tavuk et haslayip verirseniz de iyi olur. bunlar disinda kediniz mamasini da sevmemis olabilir. baska bir mama deneyebilirsiniz ya da ayni markanin baska aromasini. vitamin desteginin hicbir sorunu olmaz kedinize aksine bagisikligini guclendirir

CalicoMinos

Benim kedimde zayıf olduğu için haşlanmış tavuk göğsü veriyordum

CalicoMinos

BİO paste junior