Kısırlaştırma Ve Kısır Kedi Maması??

Merloli

Merhabalar 10 aylık erkek kedimi kısırlaştıracağım acaba kısır kedi maması kullanmam gerekiyor mu şuan yavru kedi maması kullanıyorum ama değiştirmeli miyim? Ayrıca kısırlaştırma sonrası bakımı nasıl olmalı, kaç günde normal haline döner ve son olarak kısırlaştıktan sonra tekrar kızgınlığa girer mi acaba? Birsürü soru sormuşum :) cevaplarınız için çok teşekkürler

1 CEVAP

tyguler

bizim kedimiz 3 günde eski haline dönmustü. ama kediden kediye iyileşme hızina göre degişiyor.

kısir mamaya geçebilirsiniz artık, kediniz 10 aylık olmuş zaten.

ameliyattan sonraki 2 -3 gün veterinere kontrole gittik, antibiyotikle ağrı kesici yaptı ama hangisi hangi gün unuttum. ayrıca madeccasol ve furacin krem sürdük ameliyatlı yerine.

su icmesine dikkat edin, idrar yolu problemleri yaşanmaması için. alabiliyorsanız su şelalesi cok iyi olur. bizde şelale yok, ama günde 1 kase neredeyse bitiyor, o yuzden almadık. sizin kediniz su içmeyi sevmiyorsa su şelalesi gerekir.

yazmam gereken başka bir şey gelmedi aklima, başka sorunuz olursa bana direk mesajla veya bu soru üzerinden sorabilirsiniz.