Kedi Kakasındaki Yumuşama Ve Koku

ecemyuce

Arkadaşlar selam herkese,
Kedime bir ay önce acana mama aldım ve çok sorunsuz bir şekilde geçen haftaya kadar kullandık. Kakasında ne koku ne de tuhaflık vardı. Birden kakasında yumuşama ve koku oluşmaya başladı. Parazitlerini yaptıralı bir ay oluyor ve bu ishalimsi durum 4 gündür sürüyor. Veterinere götürdüm probiyotik verip takip edelim dedi ama ben endişeliyim. Yorumu olan var mı?

6 CEVAP

simbakedi

mama bir sure sonra agir gelmis olabilir. acana icinde birden cok cesitli et barindiran bir mama. probiyotik disinda tavuk haslayip da verebilirsiniz suyuyla o da iyi geliyor. eger devam ederse mamayi degistirebilirsiniz

İçme suyuyla alakalı olabilir. Midesini üşütmüş olabilir. Hemen aklınıza ilk mama gelmemeli çünkü 1 aydır yiyorsa şimdiye çoktan kötü etkisini gösterirdi. Bir ay sorunsuz yiyip de bir ay sonra sorun oluşacagını sanmam

Renklipati

Mamayla alakalı olsaydı ilk günlerinde belli ederdi bende acana uzun zamandır kullanıyorum sorun yaşamadım sıcak havalar yerlerde uyuyorlar üşütme den de olabilir çünkü kokusu var diyorsunuz

ecemyuce

Ağır gelmesi halinde ishal yapar mı? Bir hafta önce mısır bulup yemişti ama mısırın etkisi bu kadar sürmez diye düşünüyorum.

simbakedi

bilmiyorum fikir yurutmek istedim. bende de mama degisiminde sorun yasamistik ama degistirdigimiz gunden baslamisti sorun. kendi kendine 10. gunde gecti. probiyotikle devam edip gecmezse mamadan suphelenebilirsiniz belki.

ecemyuce

Midesini üşütse 4 güne toparlardı herhalde diye düşünüyorum ama bilemiyorum. Dışkısı hiç kokmazdı şimdi çok kötü kokuyor. Su da içme suyu veriyorum. İshal çok mu uzun sürdü diye endişeleniyorum