7 Aylık Kedim Büyük Tuvaletini Küçük Küçük Eve Yapıyor.

fatmanrs

7 aylık İran kedim ihlal olduktan sonra şiddeti azaldı ama tam asla geçmiyor. Poposu her zaman kakalı ayaklarına yapışıyor, kuyruğuna yapışıyor. Asla temizlemıyor, dikkat bile etmiyor. Bunları yapmadığı gibi cimcimem geceleri yatağımda uyumaya alışıktı bu sebeple yatağıma da yapıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen deneyimi olan anlatsın.

4 CEVAP

pablopicasso

Naçizane tavsiyem popo çevresindeki tüylerini kısaltın ki bulaşma en aza insin. Sonra da her kakadan sonra takip edip, havlu kağıdı güzelce ıslatıp şöyle bir silin. Islaklıktan rahatsız olup, totiyi temizlemeye başlayacaktır.

Biraz takip ve emekle çözersiniz. Tüy yumağı başını sevin🥰🥰.

pablopicasso

İshal olduktan sonra demişsiniz. Belki de hala bağırsak düzeni oturmadığından az az yapıyordur. Veterineriniz ile görüşüp probiyotik takviyesi yada onamı ile kefir vb. tüketmesini sağlayın. Bağırsakları daha çabuk toparlayacaktır.

Bengu1988

Uzun tüylü kedilerde bu kaçınılmaz bir durum, popo çevresindeki tüyleri düzenli aralıklarla kestirebilirsiniz. O zaman kendi de daha rahat temizler. Tuvaleti biraz yumuşak oldu mu ayaklarına, poposuna bulaşıyor bir şekilde. Bazı kedilerde yaş mama verince bu durum oluşuyor. Mümkün olduğunca ishal olmamasına çalışmak lazım.

fatmanrs

Probiyotik kullanmasına rağmen hala geçmedi ve minik kuşum farkında olmadan kaçırıyor kucağımda, yatağımda uyurken vs. İçim gidiyor öyle gördükçe, siliyorum ıslak bir bir havlu kağıtla ama nafile birkaç saat tertemiz kalıyor ardından hurraaa bir daha başlıyor pasaklım benim.