2 Aydır Evde Baktığım Yavruları Yuva Bulamadığım İçin Barınağa Bırakmak Ne Kadar Doğru Bir Karar?

Evimde 2 aydır baktığım anne ve yavrularına 1 aydır yuva arıyorum. Anne sokak kedisiydi ve doğum yaparken camıma gelip miyavladı. Eve aldım ve evimde doğum yaptı. Evim çok küçük. Sahiplendirmek için pek çok ilan verdim. Ama sadece 1'ini sahiplendirebildim. Hepsi eve alıştı. Bu hafta memlekete gideceğim ve hâlâ yuva arıyoruz. Bulamazsam barınağa bırakmak zorunda kalacak gibiyim. Gönlüm hiç elvermiyor. Sizce ne yapmalıyım?

10 CEVAP

simbakedi

barinak olum demek maalesef :( bahcesi olan birine bile olur ev olmazsa ama barinakta yasayamazlar. ben nerden bulcam derseniz onda da haklisiniz. instagrama acil yuva diye ilan actirsaniz sayfalara belki cikar yine

Phoenix3

Bence barınağa bırakmak yerine annesiyle birlikte sokağa bırakın. Çünkü anne sokağa alışkınmış zaten, onlara bakmaya devam edecek ve sokağı öğretecektir. Barınağa bırakmayın derim çünkü sokakta bulabildiklerini yerken barınakta öyle bir hakları da yok. Anca onlara bakan kişiler verebilirse yiyorlar üstüne bir de küçücük yerdeler. Evinize yakın yere bırakın gitmeden birkaç gün önce ve belirli bir yerde beslemeye devam edin oraya alisirlarsa geldiğinizde de gitmezler sokakta beslemeye devam edersiniz.

puglife

Barınağa bırakmak o kadar da iyi bir fikir değil, internetteki pek çok sitede ilan vermeye çalışın.

Maulex

Anne kedi sokağa alışkın ise yavrularını da alistirir emin olun sokak barınaktan daha iyi onlar icin

Geneticist

Ne yazık ki aynı durumu ben de yaşadım anneyi barınak kısırlaştırıp bahçelerinde kedilere bakan bir arkadaş aldı ama yavrulara ilan açmama rağmen kimse yazmadı maalesef. Bulmak çok zor biz sahiplendik elbette ama zorlansak da bir şekilde gidiyor. Umarım iyi bir yuva bulursunuz 🙏🏻

theyusra

2 3 sayfa insanlara ulaşmak için az, özellikle kitlesi büyük olan hesaplara ilan açtırmalısınız.

Pek çok sayfada. ilan açtım. Yaklaşık 10 sayfa 😕büyük sayfalarda olsa küçük sayfalarda olsa sonuç aynı. Bir iki kişi yazıyor en fazla. 😔

_Balbadem_2

Barınağa bırakmak çok doğru bir karar değil. Daha fazla ilan vererek bulmaya çalışsanız daha iyi. Eğer bulamazsanız annelerine ve yavruları kalabileceklerı bir yer ayarlayıp sokağa bırakmanız daha mantıklı. Anne kedi zaten sokağa alışkınmış. Evet buda çok doğru değil fakat barınaktan iyidir

Evet. Doğru diyorsunuz. Instagram'da iki üç defa ilan verdim ama yine de yok. İstanbul'da da çok çevrem yok. 😔bir umut bekliyorum.

Evet sokak olabilir mi acaba diye düşünüyordum. Bir karton yuva hazırlayıp bir de dediğiniz gibi yapsam belki olabilir.