Bir Kedim Diğerini Sürekli Dövüyor.

Kanchibar

Merhaba
2,5 yaşında dişi bir kedim var. Eve iki hafta önce 1 aylık erkek bir yavru kedi aldım. 1 hafta ayrı tutup kokularını birbirine alıştırdım ve son 1 haftadır da benim gözetimimde yanyana gelmelerine izin veriyorum.
Ama büyük olan 1 haftadır sürekli küçük olanı dövüyor. Yatırıp boğazını ısıracak düzeyde dövüyor hem de. Isırmıyor ya da ısıramıyor heralde yani bir iz yok ufak olanda. Ben her seferinde bağırıp çağırınca uzaklaşıyor.
Küçük olan ne kadar dayak yerse yesin büyük olanın peşine koşuyor oyun için. Anlayamıyor sanırım dayak yediğini.
Sorum şu; bu düzeyde kavga etmeleri normal mi birinci haftada. Ben nasıl öüdahale etmeliyim? Büyük olanı kavgadan sonra odasına mı hapsedeyim yoksa kıskançlık yapıyor diye daha mı çok sevgi göstereyim. Şimdiye kadar ikisini de denedim ama sonuç alamadım. :(

9 CEVAP

Hzlcelebi

Size şöyle söyliyim ömür boyu dövücek benim 5 senedir arkadaş olan iki kedim var sürekli kavga birbirlerini seviyorlar ama biri oyun isterken diğeri istemiyor dövüyor korkmayın hiçbir şey olmaz fiziksel müdahale etmek yerine sadece sesli müdahale edin öldürmezler birbirlerini merak etmeyin :) ben çok çektim hala çekiyorum 🙈🙈

Hzlcelebi

Bu arada sebebi sizi değil evi kıskanması ve oyun oynamam istememesi büyük olan yetişkin bir kedi yavru kadar hareketli oyun istemez sinirleniyor çok normal çok içli dışlı olmasınlar bir süre istemesede birlikte yaşayabilecek duruma gelecektir

Benim büyük kedim de diğer kedim yavruyken oyun oynardı öyle boğazına sarılıp. Sonra boğazıni isirdigind parmağımı araya soktum baktım ki aslında ısırmıyor. Öyle bir şey olabilir.

Kanchibar

Cevaplar için çok teşekkürler. Anlaşılan gereksiz yere endişe etmişim.

Trifane

merak etmeyin benim kedilerimde oyleydi. Pat kut gecirirdi buyuk olan. Bebek oldugunu guc bela anlattik fakat ufakli durmadan kuyruguna yapisiyordu. Bu defa benim kiz patisiyle pat pat yapistiriyordu. Fakat tirnaklarini cikarmiyordu. Bi sekilde farkinda bebek oldugunun. Zaman icerisinde kucak kucaga yatarlar emin olun. Simdi buyuk olan icin alaninin korumak onemli olan. Agresif davranislari gayet normal.

AyseCmz

Çok küçükse kendini koruyamayabilir. Yine de dikkat etmekte fayda var. Benim ufaklık geldiğinde büyük 5yaşındaydı. Küçük olanda emin değilim ama 2aylıkkadar vardı galiba. 3Aralık’ta Eve aldık. Büyük olan hala bağıra çağıra dövüyor. Ben ufaklıktan daha çok korkuyorum ☺️

AyseCmz

Çok küçükse kendini koruyamayabilir. Yine de dikkat etmekte fayda var. Benim ufaklık geldiğinde büyük 5yaşındaydı. Küçük olanda emin değilim ama 2aylıkkadar vardı galiba. 3Aralık’ta Eve aldık. Büyük olan hala bağıra çağıra dövüyor. Ben ufaklıktan daha çok korkuyorum ☺️

AyseCmz

Çok küçükse kendini koruyamayabilir. Yine de dikkat etmekte fayda var. Benim ufaklık geldiğinde büyük 5yaşındaydı. Küçük olanda emin değilim ama 2aylıkkadar vardı galiba. 3Aralık’ta Eve aldık. Büyük olan hala bağıra çağıra dövüyor. Ben ufaklıktan daha çok korkuyorum ☺️

diablerose

bazen bnm de kedimi isirasim geliyor. belki buyuk kedi yavrunun şirinligi yuzunden isiriyordur