Açık Mama Almak Yanlış Mı

Ebranur

Merhabalar,ben kedime açık mama alıyorum fakat çok fazla olumsuz yorun okudum zararlı falan diye.Zaten N&D mama 2 kg 140 tl veriyorum kedim kaliteli mama yesin diye. Normal alsam gerçekten çok pahalı .
Kapalı pakette felicia gibi mama da alabilirim uygun fiyatlı fakat kaliteli yesin istiyorum.
Son günlerde acaba yanlış mı yapıyorum dedim .Açık mama gerçekten doğru değilmi uzun süre kullanan ve sıkıntı çıkmayan var mı
Ne yapmalıyım veya güvendiğiniz açık mama sitesi olabilir.

6 CEVAP

puglife

Açık mamayı hiç tercih etmiyorum, bence siz de etmeyin.

simbakedi

acik mama guvendiginiz yerden alirsaniz kapali paketten dokuyorlarsa olabilir ama genelde bayat oluyor. 2kg 140 veriyorsaniz nd zaten indirimli 5 kilolari 350tl oluyor. yani ayni fiyata aliyorsunuz denebilir. hatta nd kitten tavuklu 310 tl t rendyolda 5 kilosu. yani bence acik aliyorum durumum yok diye endiselenmeyin pahaliya bile aliyormussunuz :D o yuzden indirim takip edebilirsiniz nd icin. 5 kg alirsaniz sorun olmaz aroma degistirirsiniz isterseniz agzini kapali tutarsaniz bayatlama sorunuyla da karsilasmazsiniz. 2kg icin 140 tl kapali olarak da uygun fiyatli bozita onerebilirim ben de kullandim cok memnun kaldim. 10kilo alirsaniz kilosu 40tlye geliyor. eger bir anda bu kadar para verme sansiniz varsa gayet guzel bir mama olur sizin icin.

Gmz91910

Bende guvendigim yerden acik mama aliyorum.acik mama daha pahaliya geliyor aslinda ama birden 300-400tl vermek zorlayabiliyor.malti veteriner masrafi kum vs.bir cok giderimiz oluyor.aah gonul ister ki en iyi kapali mamalari alalim ama bazen zor oluyor.ben acik mamada sanabelle sensitive kullaniyorm guvendgm yerden aldgm icin cok sukur bir sorun yasamadim

mrcasper

Lütfen açık mama almayın kedinize kaliteli bir mama yedirdiğinizi sanarken tarihi geçmiş, çakma bir mama yediriyor olabilirsiniz büyük paket mama alırsanız aynı fiyata gelecektir 10 kg nd tavuku narlı kitten mama petlebi de 700 tl 1 kg 70 tl yani 2 kg da yine 140 tlye geliyor ondan dolayı hiç risk almaya gerek yok büyük paket kapalı mama alın içiniz rahat etsin paranız cebinizde kalsın

theyusra

kedimi alalı 1.5 ay oluyor. ilk aldığım gün hemen iç dış parazitlerini yaptırmaya gittim, gittiğimiz veteriner hangi mamayı istediğimi sorunca pro plan dedim ve bana açık mama verdi. tabi o zamanlar açık mamanın ne olduğunu bilmediğim için kedimi 1 ay boyunca açık mamayla besledim, sonuç? kedimin bağırsakları bozuldu. şu an mecbur olarak özel mama kullanıyoruz ve mamayı 2 haftadır kullanmasına rağmen ancak düzelmeye başladı. yani aldığınız yeri tanımıyorsanız asla almamalısınız. ha mesela geçen ben de sokak hayvanları için açık mama aldım mesela ama adam gözümün önünde paketi açıp benim için poşete doldurduğundan içim rahattı. demem o ki eğer aldığınız kişiyi tanımıyorsanız o iş yaş.

Açık mamanın kilosuna 70tl vereceğime gider normal Bozita alırdım ben olsam.10kg alınca kilosu 37tlye geliyor.