Kedim Yemek Yemiyor

Kedim yemek yemiyor.Yazlığımıza geldik 2 günlüğüne.Evde hiç kimse olmadığı için kedimi de getirmek zorunda kaldım.Ama çok korkuyor.Örtülerin altına saklanıyor ve bir daha çıkmıyor.Geldiğimizden beri ağzına bir lokma almadı.Yemesi için ne yapmalıyım:/

3 CEVAP

puglife

Ortam değişikliğinden hoşlanmamış belli ki. Sevdiği eşyalarını eğer yanınızda getirdiyseniz onlarla ilgilenmesini sağlayarak, ilginizle şefkatinizi eskisine oranla daha fazla üzerinde tutarak ortama alıştırmaya çalışabilirsiniz. Alışırsa yeniden yemeye başlayacaktır.

CalicoMinos

Ortam değişikliği sürekli aynı evin içerisinde olduğu için farklı yer ona garip geliyor yalnız bırakın yanına gitmeyin o zaten alışınca meydana çıkıyor yemeğini mecbur acıkınca yiyecek

theyusra

yemeğini güvenli hissettiği yani karanlık ve uzak bir yere koyun siz olmadığınız zaman yiyecektir