Çok Korkuyorum

aigenc

Dişi kedim bugün kısırlaştırma ameliyatı geçirdi ve kendisi çok kötü görünüyor. Tasmadan nefret eder ama vet boyunluk takmış ve 5 gün kalacak dedi. Kendisine dokunamıyorum hemen miyavlıyor. Yemesi için en sevdiği yaş mamadan aldım m ne zaman vermem gerektiğini bilmiyorum. Bana yardımcı olacak kimse yok kedime tek bakıyorum ne yapmalıyım çok korkuyorum? Az önce sarı köpüklü sıvı kustu ne yapacağım off

8 CEVAP

Renklipati

Bende iki gün önce dişi kedi mı kısırlaştırdım bizimki estetik olduğu için dikiş yok yakalık yok aynı gün aldım kendindeydi.. kusması normal bizimde kustu anestezi yi atıyor en az 4 5 saat birşey vermeyin bizim vet..3 kez 1 er saat arayla çok az 6 parça gibi mama yarım çay bardağı su verin yerse ve kusma olmazsa bunu 1 saat sonra tekrar edin yani 3 kez birer saat arayla son kez kusma olmazsa günlük ölçeğini verin dedi

yalkuzak

dişilerde yakalık gerekiyoe maalesef kısırlaştırma sonrası. operasyondan önce aç ve susuz 12 saat geçirdikleri için midesi boş anestezi etkisiyle de safra kusmuş olabilir. şu an çok endişelenmeyin bence ama tekrar kusarsa hekiminizle iletişime geçersiniz. geçmiş olsun

Renklipati

Ayrıca korkmayın bende öyle ilk. Alınca baygın gibi görünce korktum bir kaç kere kusabilir korkma,alanını dar tut ben bugün 3.gün hâlâ bir odadayız koşup fazla haraket etmesin diye düzelecek merak etme

aigenc

Yaşadığım şehirde gaz anestezi yapan yok normal anestezi oldu şu an yakalık takıyor

Renklipati

Biraz sabır kolay değil dişilerde sadece uyanıp kendine iyice gelsin korkma yemesi düzelecek bizim bile daha bugün doğru düzgün yedi suyunu içti çok geçmiş olsun anlıyorum seni çok zor bizim için de onlar içinde inan 2 gün uyumadım nöbet tuttum başında

aigenc

Çok teşekkür ederim herkese... İçim rahatladı :')

deniznergis

kusması normal kendine gelince mamasınıda yer suyunuda içer sıkıntılı bir durum yok yazdıklarınızdan .yakalık stres yaparsa ince parizyen çorap giydirin yarası olan kısıma bazı veterinerler artık çorap giydiriyor yakalık yerine geçmiş olsun

deniznergis

kusması normal kendine gelince mamasınıda yer suyunuda içer sıkıntılı bir durum yok yazdıklarınızdan .yakalık stres yaparsa ince parizyen çorap giydirin yarası olan kısıma bazı veterinerler artık çorap giydiriyor yakalık yerine geçmiş olsun