Kısırlaştırma Sonrası Antibiyotik Kullanımı Nedir?

Merhaba, 9 aylık erkek kedim kısırlaştırıldı veterinerimiz antibiyotik verdim başka gerek yok dedi. Fakat daha önce başka veterinerlerden bilgi almıştım 3 gün getirip antibiyotik vereceğiz demişlerdi. Neden farklı uygulama yapılıyor verilen antibiyotiklerin etkisi mi farklı? Dün kısırlaştırıldı bugün çok halsiz sürekli uyuyor normal mi? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

10 CEVAP

Ahmetemind

Bugün halsiz olması ve uyuyor olması normal. Hem anestezi etkisi hem de antibiyotik etkisinden kaynaklı.
Antibiyotik verme sebepleri bildiğim kadarıyla oluşabilecek ağrıyı önlemek ve enfeksiyon oluşma ihtimalini azaltmak. Eski kedimi kısırlaştırdığımda sadece bir doz, operasyon sonrasında vermişlerdi. 4 yıl geçti, geçenlerde şuanki kedimi kısırlaştırdım. Bu sefer hem operasyon sonrasında yaptılar hem de operasyondan iki gün sonra bir doz yaptılar. Sanırım ilaç değiştirmişler, herhalde kullandıkları ilaca göre çoklu dozlarda uyguluyorlar

tyguler

biz 2 gün gittik, antibiyotikle ağrı kesici yapıldı. ağrı kesici ilkngün yapıldı ikinci gun yapilmadı yanlış hatırlamıyorsam.

antibiyotikten antibiyotiğe değişiyordur belki. başka bir iki veterinere de sorunmisterseniz, onlar ne diyecek diye daha doğru bilgi alırsınız

Aysen61

Benim kızımada ben evde hap şeklinde vermiştim antibiyotikleri ezip en sevdiği yaş mamaya karıştırarak vermiştim kedim çok rahatsız oluyor veterinerde oraya gidip iğne vurulsun daha da strese girsin istemedim bu yüzden kendim vermiştim yani korkmayın kısırlaştırma sonrası bir hafta falan çok halsiz oluyorlar benim kedimde öyleydi sonra geçiyor

CalicoMinos

Bugün halsiz olması ve uyuyor olması normal. Hem anesteziden dolayı benim kedimin kulağında birşey çıkmıştı o yüzden gittik ağrı kesici anestezi yapıldı eve gelince 4 saat uyudu uyandı topaladı

Renklipati

Perşembe kısırlaştırma oldu bizimde ilk gün halsizlik iştahsızlık vardı estetik dikişi yok zaten bizede ilaç vermedi bugün akşam kontrol için çağırdı birde pazartesi kontrol var bakalım bugün birşey yapacakmı bilgi veririm burdan tekrar

Chibi09

Kedilerimden biri kısırlaştırma sonrası enfeksiyondan öldü. Sadece ameliyattan sonra bir tane yapmışlardı.

Yaa başınız sağolsun, ben de o yüzden korktum operasyon sonrası tek antibiyotik yeter mi niye her veteriner aynı uygulama yapmıyor anlamadım. Bilgi veren herkese teşekkürler. Renklipati bilgi verirseniz sevinirim.

Merve203

Depolu antibiyotik yapiyorlar artik. Bize de oyle yaptilar. Operasyon sonrasında. Baska yapmadilar

Renklipati

Merhaba, Perşembe gecesi aldık oparsyon bitmiş uyanmıştı, cumartesi bugün akşam gittik kontrol vardı bir tane antibiyotik iğne yaptılar kontrol ettiler zaten estetik dikişi yok.. pazartesi tekrar getirin son antibiyotik dediler

LOVEshila

Merhaba tabikide kisirlastirma sonrasi kimi veteriner ugrasdirir tek tek gun gun getirin vurayim der kimiside depo antibiotik uygular ayirca kisirlastirma sonrasi halsiz olmasi kusmasi keyifsiz olmasi gayet normal