Yavru Kedim Kızgınlıkta Mı

Merhaba 4 aylık erkek yavru kesim var. Birkaç haftadır peluş oyuncakla çidtleşmeye çalışıyor bu yaz sonu kısırlaştırıcam 6 aylık olmasını bekliyorum ama daha 4 aylık yinede kızgınlığa girmiş olabilir mi

6 CEVAP

simbakedi

evet benimki de 4 aylıkken aynı bu davranışları sergiledi :) peluş oyuncaklarını ortadan kaldırdım belki koku bırakmaya çalışır diye. artık kızgınlığa girdiğinde sadece iştahı kesiliyor biraz agresifleşiyor ve miyavlıyor. işaretleme yapmadı 7 aylık şu an. ben de biraz büyümesini bekliyorum ağır bir kızgınlık geçirmediği için. sizin kediniz peluş oyuncakları bulamazsa kolunuzla aynı hareketi yapmaya çalışacaktır. başka bir oyuncakla dikkatini dağıtabilirsiniz ben alüminyum folyoyu yuvarlayıp atıyordum unutuyordu hemen.

Mduran

Arkadaşımın dişi kedisi 5 aylıkken kızgınlığa girdi gayet normal

benirem

Kedim 3 aylikken battaniye ve pelus oyuncaklari farkedince aynı hareketleri sergilemeye başladı. Hala fırsat bulursa yapmaya çalışır ama ortadan kaldırıp dikkatini dağıtmaya çalışıyorum

mrcasper

evet olabilir ama daha çok küçük bence kısırlaştırma en az 12 aylık iken olmalı

baranertaga

Bazı kediler erken giriyor benim kedim 11.5 aylık hala girmedi. Bir tanıdığımın kedisi 22 aylıkken ilk defa girmişti. Böyle olabileceği gibi erken de girebiliyorlar.

Gmz91910

Bence cok erken sadece kendini kesfetmeye calisiyor bence.ayni davranisi benim kedimde yapiyordu o aylarda.