Kedimdeki Kaka Kokusu Nasil Gecer?

merhaba kedimle bir araba yolculugu yaptik yaklasik 3 saatligine. fakat kedim kutusuna kakasini yapti (evden cikmadan once babam ona bi seyler yedirmis o yuzden oldugunu dusunuyorum ama strese de girmis olabilir. daha once arabada boyle bi sey hic olmamisti cunku) mamasini yeni degistirdigimiz icin de kakasi kokmaya basladi zaten cok kotu oldu:(
eve gelince hemen her seyi temizledim. kedimin de patileri kirlenmisti once bezi islatip temizlemeye calistim ama oyle tamamen temizlenmedi. o yuzden kedimin sirti ve kafasi haric geri kalan kismini yikamak zorunda kaldim ama yikamama da izin vermedi yapabildigim kadar yaptim. su an patileri ve kuyrugu temiz gozukuyor ama kedim hala kaka kokuyor. tekrar yikayip onu strese sokmak istemiyorum... koku kendisini yaladikca gecer mi yoksa kuru sampuan vs kullanmali miyim? simdiden cok tesekkur ederim

12 CEVAP

zeldas

merhaba herkes sirkeli suyla silin demiş ama sakın ha silmeyin. sirkeli su kedinizin cildinin doğal ph ını bozar aman diyim. belki cilt problemlerine sebebiyet verirsiniz. akne problem olduğu için bazı vetler tarafından öneriliyor o ayrı bi durum. diğer arkadaşlar kullanmış ya çok şanslılar ya da sınırdalar. onlara da tavsiye etmem. veterinerler asla önermiyor.veterinerinize güveniyorsanız önce ona danışın. bazı antiseptik solisyonlar var onlar için üretilmiş belki onu önerir. üstelik kedinize önem verdiğiniz çok belli .
ben de aynı durumu yaşamıştım. kakaya bulaşmıştı heryeri bir yolculukta ve kokusu asla gitmiyordu hayvanda meğer bağırsakları bozukmuş farkında değiliz. eğer öyle bi durum varsa o tedavi edilir destekle o zaten yalar kendini falan bikaç güne geçer.
kafanıza göre sürmeyin sirke falan lütfen. vetinize danışın. inş düzelir :)))

simbakedi

önemli değil o bok kokusunda kimse sağlıklı düşünemezdi bence :D

simbakedi

tekrar yıkamayın bence özellikle de şampuanla. zaten bir kere yıkamışsınız geçmezse kalsın öyle. kendini yaladıkça da geçer koku eğer çok rahatsız ederse suya azcık sirke döküp ıslak havluyla temizleyin o zaman da aşırı ıslanmasın. ilk yıkamanız olsa bebek şampuanını bir kerelik kullanın derdim ama ikinci yıkamada tereddütte kaldım.

Aysen61

Benim kedimde kısırlaştıma ameliyatı sonrasında anestezi etkisindeyken kakaya bulanmıştı asla temizlettirmedi hafif o uyurken falan ılık suyla oralarını silmeye çalıştım o zaten huylanıp kendini yaladı bence bırakın kendisi temizler

simbakedi

ben elma sirkesini şu an aknesi olduğu için kullanıyorum cildinde kötü bir etkiye rastlamadım. elma sirkesi varsa olabilir diye düşünüyorum. ama suyla birlikte karıştıracağınız için bir önemi olacağını sanmıyorum.

sultansbutler

sirkeyi denemekte fayda var işe yararsa güzel olur strese de girmez ama geçmezse kedilerde tecrübeli bir pet kuaföre götürün orda güzelce yıkarlar.

Yıkamayın, benim kedilerimden biri uzun tüylü. Yavruyken çok bulaştırıyordu kakasını, sürekli elma sirkeli ılık su ile siliyordum. O zaten ıslanan yerleri yalıyor hemen, bir süre sonra temizleniyor.

evet zaten yikanmaktan nefret ediyor o yuzden tekrar yapmak istemiyorum hem de zararli :(
gecmezse sirkeyi deneyecegim cok tesekkur ederim 💜 hangi sirke oldugu fark eder mi peki

yikadigima pisman oldum su an keske sirke aklima gelseydi hayvani iyice strese sokmusum:(((( cevaplariniz icin cok cok tesekkur ederim 💜💜💜

diablerose

bence, koltuk altindan tutup kaldirin, siz havada tutarken baska biri dus basligiyla hayvani durulasin.

diablerose

sampuansiz sade suyla

cevaplariniz icin cok tesekkur ederim hepinize🥰
buyuk ihtimalle bi sey denememe gerek kalmayacak koku baya azaldi gibi, ya da ben almiyorum artik shajhdhs surekli kendisini yaliyor zaten. bi kac gun sonra tekrar kontrol edicem 🥺🥺