Yavru Kediye Bir Şeyi Yapmaması Nasıl Öğretilir?

Mrmgrss

Yavru kedilerimden birisi katı mamayı etrafa dağıtıyor. Eşeler gibi yapıp oyun oynuyor. Tuvaleti gelmiştir diye tuvalete götürüyorum ama yapmıyor da. Nasıl eğitim verebilirim?
Şuan katı mamaya geçme sürecindeyiz ve asla hemiyor sadece yalıyor.

2 CEVAP

Mduran

Katı mamaya yeni geçiyorsanız öncelikle yaşla karıştırmanızı tavsiye ederim sonra gittikçe yaş mama miktarını azaltıp sadece kuru vermeye başlayabilirsiniz. Hem yaş mama olunca etrafa da dağıtmaz

Trifane

Kuru mamayi yas mama ile yavas yavas karistirip sonrasinda yas mama miktarini dusurerek kuru mamaya gecis saglayabilirisniz. Henuz bebek olduklarindan istenmeyen davranista parmaginizla burnuna dokunun 'Hayir' diye. Ogrenecektir.