1 Çay Bardağı Kuru Mama Kaç Gr ?

melisardhnl

Kedimin günde yaklaşık 50-55 gr mama yemesi gerek ama mama ölçü kabım yok:( o yüzden uzun zamandır klasik çay bardağı kullanıyordum bi sıkıntı yaşamadım ama yine de sormak istedim 1 çay bardağı kuru mama kaç gramdır ?

6 CEVAP

Normal düz su bardağından 3 parmak eksik mama 60 gr ediyor hassas terazi ile ölçtüm 👍🏻

aysekara1

O sizin çay bardağınıza bağlıdır.

simbakedi

normal bir çay bardağı ortalama 60g geliyor.

1 klasik çay bardağı mama yiyorsa yeterlidir. Zaten kilosunu takip edin alıp vermiyorsa ideal oran odur. Kimi kedi 50 yer kimi 70 o değişir.

Mamanın KG basına kcal oranı da değişir atıyorum proplandan 50 gr ile doyuyorsa acanadan 40 gr da doyar. Kedinin cinsiyeti hareketliliği falan filan çok etmen var. Paket arkasına yazılanlar ortalama değerler.

melisardhnl

Kullandığım çay bardağı bildiğiniz kahvelerde içilen çay bardağı