Kedimin Diş Etinde Problem Var

Merhaba, kedimi sahiplendiğimde 4,5aylıktı önceki sahibi diş eti için veteriner karışım yapmış onu kullanmamızı söyledi kullandık geçmedi veteriner antibiyotik verdi azaldı dedi, ama bir süre sonra yine tekrarladı neden oluyor gingivit? Nd tahılsız tavuklu mama kullanıyoruz, trixie malt, gimgat taurinli ve cilt için olan vitamini veriyorum. Haftada bir royal canin yaş mama veriyorum, kullandığım ürünlerin bir zararı olur mu diş etlerine? Yeni felimax biyotin ve omega-3 damlasını söyledim tüyleri için, peki bu vitaminlerin hepsini aynı gün kullanmamda bir sakınca olur mu? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

8 CEVAP

meowsshi

merhaba. gingivitin tedavisi yok ve o virüsü taşıyan diğer kedilerle ortak kaptan yerse bulaşıyor. benim kedimde de var ama yapılan hiçbir tedavinin çaresi olmadı. sadece dr. animal spreyi temizlik amaçlı kullanıyoruz ama kokusu da geçmiyor. kronik oluyor bir süre sonra da maalesef. bizimde bir dönem diş eti kırmızı oldu ama zamanla geçti. ve yaş mama veriyorsanız iyi temizlemek zorundasınız dişlerini. geçmiş olsun.

kozu

Mrb geçmiş olsun.kedinizin cinsi nedir.bizdeki schotish fold aynı sorun var hala geçmedi,dentavedin biraz toparlar gibi oldu hepsi o...bı çözüm bulursanız bizlere paylaşın tekrardan geçmiş olsun

kozu

Aklıma geldi bende nd ocean serisi balkabakli ringa balıklı kullanıyodum bıraktım..mama taneleri çok sert diye düşündüm bey mama değişimi yapmamı önermişti ayrica

haticeseven

benim kedimde de oldu iki iğne sprey ve jel gibi bir şeyle 2 hafta gibi bir sürede geçti. tedaviye geç başlanrsa sorun olacagını söylemişti veteriner

Merve203

Royal ve hills markalarinin oral care mamalari var. Kuru mama biz vet tavsiyesiyle uzun bir donem o mamalardan kullandik. Ekstra dentavedin ve veda markasinin vitaminini kullandık. İyi geldi

dezgicavus

Aynı sorun bende de var azalıyor ama geçmiyor, iç dış parazit için gittiğim veteriner başka bir tedaviden bahsetti haftaya 3 doz o uygulanacak, işe yararsa başlığı bulup bilgi veririm ilaç ile ilgili. Kistik olmuş kanser gibi düşünün dedi vet. Ona yönelik düşük dozda bir ilaç söyledi, adını da öğrenirim uygulama için gidince :) bende sürekli Dr animal ağız spreyi kullanıyorum ve suyuna bio petactive in biohexidine diye sıvı bir ilacı var onu koyuyorum artmasın diye :(

dezgicavus

Aynı sorun bende de var azalıyor ama geçmiyor, iç dış parazit için gittiğim veteriner başka bir tedaviden bahsetti haftaya 3 doz o uygulanacak, işe yararsa başlığı bulup bilgi veririm ilaç ile ilgili. Kistik olmuş kanser gibi düşünün dedi vet. Ona yönelik düşük dozda bir ilaç söyledi, adını da öğrenirim uygulama için gidince :) bende sürekli Dr animal ağız spreyi kullanıyorum ve suyuna bio petactive in biohexidine diye sıvı bir ilacı var onu koyuyorum artmasın diye :(

Tekir sarman, teşekkür ederim tabi ki bir gelişme olursa yazarım.