Kedi Kumu

TarcinBey

KEDİM İÇİN TOPAKLANAN KUM KULLANİYORUM. KOKULU DEĞİL VE KOKULU KUMLARİNDA PEK FARKİ OLMADİGİNİ OKUDUM. TUVALETİNİN OLDUGU YERDE Kİ KOKUYU NASİL GİDEREBİLİRİM? TUVALET KABİ KÜÇÜK ALATURKA TUVALETTE

3 CEVAP

Benim1kedimvar

Sürekli temiz tutun
haftada 1 kum kabını yıkayın
kum azaldığı zaman (Ben 6-7 avuç kaldığı zaman yapıyorum )dışkı olsada olmasada tamamen boşaltıp temizleyin .
Bir de biz duvara oda spreylerinden astık arada bir ona basıyoruz

Bunları aksattığımız zaman koku oluşuyor .

Bir de aldığınız dışkıyı nereye koyuyorsunuz ?

ursaminor

Kokulu kumlarla olmayanlar arasında pek fark yok diyenler biraz halt etmişler. Adı üzerinde biri kokulu diğeri kokusuz :D
Yapısında elbette fark yok ama kokuyu tutma gerçekten çok fark ediyor. Bazıları hafif kokulu olurken bazıları çok kuvvetli kokuya sahip oluyor bu kumların.
Örneğin sanicat active marsilya sabunlu kum en son denediğim kum oldu. Evet toplaklanması muhteşem, evet gerçekten de hiç tozutup çamurlanmıyor. Ama evin her yeri, kedinin her yeri beyaz sabun kokuyor. Hamam gibi :D
Bana fazla geldi örneğin bu koku olayı.

İlk denediğimiz Quik pudralı da öyle çok bebek pudrası kokardı. Kedi yeni doğmuş pişikli bebek gibi kokardı hep :D

Mırmır kokusu azdı ama o da çamur gibi oluyordu çok ya.

Bu kez Tigerino Canada alacağım ben umarım bu sefer doğru yolu bulmuş oluruz :D

Bu arada kumlar için özel kokular da satılıyor ayrı olarak. Onlara da bir göz atabilirsiniz.

KedimVar

Cok fark var aslinda kokuluyla kokusuz arasinda. Kokuyu azaltma isine kokulu bir Kum alarak baslayabilirsiniz.