Kedimin Tüyleri Neden Matlaştı???

merhaba arkadaşlar, benim 2 yaşında british kırması bir oğlum var. Eskiden tüyleri çok yumuşak ve güzeldi ama son 1-2 aydır tüylerinde sertlik ve matlık hissediyorum. 1 senedir aynı marka mamayı yediriyorum. Nisan ayında kısırlaştırdım. Kısırlaştırmadan önce ton balıklı mama yiyordu sonrasında ise aynı markanın kısır tavuklu mamasını yedirmeye başladım. Bu arada marka purina- catshow. Öğrenciyim ve bütçeme uygun olduğu için bu mamayı alıyorum ama kedimde severek yiyor.Mama ve yaş mama hariç hiçbir şey yemeyen bir kedi hafta 2 defa yaş mama veriyorum, kilosu gayet güzel. Suyunu günde 3-4 defa değiştiriyorum. Ama asıl sorun benim kedim hiç su içmiyor arkadaşlar. Hiç su kabının bittiğini görmedim ki zaten küçük bir kap. Büyük ihtimalle sıvı kaybından böyle oldu. Aynı cins kedi arkadaşımda var royal cannin yediriyor tüyleri efsane yumuşak ve parlak. Bana uygun fıyatlı yani ortalama bir marka önerir misiniz. Royal cannin veya proplan kadar pahalı olmayan. Veterinere su hiç içmiyor dediğimde önemli değil susarsa içer dedi. Ama bence hiç sağlıklı bir durum değil. Önerilerinizi bekliyorum. Sizin kedileriniz çok su içiyor mu??

4 CEVAP

theyusra

kedilerin su içmemesi hiç göz ardı edilebilecek bir durum değil birçok hastalığa sebep olabilir. mama olarak burada ben hiç kullanmadım matisse, mystic, bozita, sanabelle vs çok öneriliyor

Nermintaskin012

Mystic denemenizi öneririm
Su içmesi için fıskiyeler var deneyebilirsiniz

aysekara1

Belki akan sulardan içmeyi sever. Kediler için su pınarları var onlardan temin edebilirsiniz.

peki su içmesi için ne yapabilirim