Isırma Sorunu

Jetthro

Arkadaşlar merhaba benim 3 aylık bi köpeğim var ama son zamanlarda sürekli bana saldırıyor ıssırıyor hırlıyor kızınca da havlıyor apartmanda yaşıyorum komşular hemen şikayet ederler diye bir şey de yapamıyorum. Ne yaparak bu beni ısırma huyundan vazgeçirebilirim? Lütfen dişi kaşınıyo oyun oynuyo falan demeyin kemiği de var oyuncağı da var ısrarla gelip hırlayıp kolumu ısırıyor

3 CEVAP

KedimVar

Sizi ısırınca hemen ağzına oyuncağını verin onu ısırsın. Kizdiginizi da belli edin. Sizi ısırmak yerine oyuncağını ısırınca da ödül verin.

Gamzeakann

Isırma yavru köpekler de bi ihtiyaç diyebiliriz dişleri kaşındığı için yapıyordur muhakkak ona ödül maması olabilir ya da hem dişlerini temizleyebileceği hemde oynayabileceği güzel oyuncaklar alabilirisiniz ama kesinlikle tek bir ifedeye alıştırarak size yapmamasını sağlayın

merveandac

Pres kemiklerden ve lateks oyuncaklardan faydalanın çekiştirme halatlarından bir süre uzak durun diş eti kanamasına yol açabilir , pres kemik diş sağlığı içinde iyi olur. Diş kaşıntısından ısırmadığına bu kadar eminseniz sizi ısırırken elinizi yumruk yapıp öyle ısırmaya devam etmesini sağlayın ama kolunuzu sallamak , sağa sola çekiştirmek gibi kışkırtıcı hareketler yapmadan . Eğer sadece hafif kızarıklıklar ve bol salya görürseniz 1 ağzında geveliyor bi bırakıp bi ısırmaya çalışıyorsa 2 süt dişleriyle kedi tırmığı gibi çiziyorsa ve kafasını sağa sola yatırarak hararetli şekilde ısırıyorsa 3 dişlerini geçirebildiği kadar geçiriyor ve kanatıyorsa 4 numara verin ona göre bir cevap daha yazabilirim . Hepsinden önce doğru davranışları huy edinmesi için temel eğitime başlarsanız iyi olur tüyü kadar ömrü olsun :)