Bilenler Lütfen Yardım Etsin :(

Telanurrr

Bu ara aşırı derecede tüy dökmeye başladı oğlum ne kullanabilirim önereceğiniz bir malt vs bir şey var mı ?

  • görsel hiçbir şey bazen toplu bi şekilde döküldüğüde oluyor normal mi ?

8 CEVAP

deniznergis

benimkide döküyor vetoskin kullanıyorum fayda etmiyor. malt tüy dökülmesine çare olmaz midesindeki biriken tüyleri atmaya yardımcı olur sadece

Damlacatlover

  1. düzenli taramalısınız.

  2. su tüketimine dikkat etmelisiniz.

  3. takviye olarak balık yağı yada vetoskin kullanabilirsiniz (veterinerinize sorun mutlaka)

  4. mama takibi yapın mamadan kaynaklanmış olabilir.

  5. Çok tüy dökmelerine mevsim geçişleri ve stres gibi faktörler sebep olabilir .

  6. malt olarak veda nın maltını öneririm. Düzenli malt kullanmakta bağırsaklarının tıkanmaması için önemli.

Telanurrr

Kesin bi sonuç bilen var mı ? :)

Phoenix3

Aynı durumdayız ve hiç geçmiyor :( Malt işe yaramaz tüy topaklarını kusmadan atmasına yardım eder ama böyle tüy döküyorsa yaladığı zaman çok tüy yutuyordur malt almanızı tavsiye ederim. Gimcat 100 gr lık olandan kullanıyorum ben veteriner tavsiyesi üzerine, tadını beğeniyor ve uzun süre gidiyor her gün vermeme rağmen. Düzenli olarak da tarıyorum ama bir işe yaramıyor yine. Royal Canin kullanıyorum tüy dökümüne etkisi olmaması dışında memnunum ağız kokusuna çok iyi geldi anında kesti. Furminatör deneyebilirsiniz bende o da yaramadı ama belki bir tık azaltabilir :(

gulsundusmez

damlacatlover ın dediklerini yapın doğru veda ve biopetacvtive cat malt iyi ürünler tüy dökümünüde engelliyor tabi mama kaliteside önemli tavuklu mamalarda yapıyor ama mevsimsel değil o kesin

CalicoMinos

Kaliteli mama
Düzenli olarak Tara
BİO paste junior al bitti bu kadar

benim iki kedim var küçük kedim bebeklik tüylerini döküyor büyük kedimde döküyordu veterinere sordum yaz ayında çok dökerler idare edicen artık dedi bir rahatsızlığı yoksa yazın sıcaktan döküyor mevsimsel döküyor

Telanurrr

Kullandığımız mama tavuklu değil zaten Reflex’in somonlu kısır kedi maması kullanıyoruz 3-4 ay oldu kısırlaşalı malt olarak yuttuğu tüyleri için catimalt +plus kullanıyoruz veterinerimizle konuştum tüy dökülmesi için noopaq vitamin verdi iyi gelir dedi bakalım kullanmaya başladık :) herkese cevapları için teşekkür ederim