Kedi İshal

senaau

Arkadaşlar 2.5 haftalık 4 tane annesiz yavru kedi bakiyorum. 2 tanesi ishal olmuş. Bu kadar küçük kediye ishal için ne yapilabilir

4 CEVAP

ozguuu

Ne ile besliyorsunuz?

senaau

Süt tozu

senaau

Arkadaşlar bilgisi olan varmı güncel 3. Kedi de ishal oldu tek bir tanesi ishal değil şuan muhtemelen o da olacak. Patates püresi falan veremiyorum daha küçük oldukları için

ozguuu

Süt tozunu değiştirin bence bir de az az verin 5 6 saatte bir çok az sütle besleyin 20 ml falan çok fazla verdiğiniz için ishal olmuş olabilir, tuzlu su da ishali durduruyor diye biliyorum ama ne kadar doğru emin değilim. Bunların dışında üşüttükleri için de ishal olmuş olabilirler onları sıcak tutun yanlarına sıcak su şişesi koyabilirsiniz. Ama yine de bir veteriner hekime götürmenizde fayda var çünkü annesiz yavruların hayatta kalması çok zor oluyor siz bir şey yapamayabilirsiniz veteriner hekim en doğrusunu yapacaktır.