Pire Sorunu

Burce14

Merhaba,
Gecen gun sokakta bir kucuk kedi yavrusu buldum. Biraz soluklansin diye eve getirdim. Motordan cikarigim icin cok kirlenmisti. Tuylerini sildim ve alt kat komsuma bakmasi icin verdim. Benim kedimle hic yanyana bile gelmediler. Ancak ertesi gun yerde pire gordum. Kendi kedime dis parazit asisi yaptirali 1,5 ay olmustu onu yenilettim evi de sirkeli su ile sildim. Ancak odalarda yerlerde hala canli pire gordum. Evi ilaclatmali miyim? İlaclama kedime zarar verir doiye dusunuyorum, bilen basina gelmis olan varsa yardimci olabilir mi?
Co tesekkurler simdiden.

4 CEVAP

pamuk18pamuk

Pire sadece kediye değil size geçme ihtimali de var. İlaçlatabilirsiniz dış parazit kedinin üstündeki pireleri öldürmüş olabilir ama tekrar geçebilir de. Evcil hayvanlara ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlandırmalar var bir araştırın isterseniz.

KedimVar

Pire olduğuna emin misiniz?

Burce14

Evet yakindan baktim pireydi

KedimVar

Yani dış parazitini yaptirdiysaniz zaten kedinizin üzerinde pire kalmaz. Ölürler. Kedinizi tarayın Bi' insanlar için kullanılan bit taragiyla bakın var mı Pire. Yoksa bile pireler eve dağılıp uygun yerlere yumurta bırakıp sonra yeniden kedinin üzerine binebilir diye okumuştum. Kolay gelsin.