Kedinin Tuyleri Cok Kotu

simbakedi

merhaba arkadaslar bundan birkac hafta once arkadasim bir kedi sahiplendi. petshopta sahiplendiriliyormus sokak kedisi o da aldi yoksa sokaga salinacakmis. kedi cok kucuk ama saglikli 1.5 aylik. sorum su kedinin tuyleri kotu durumda. yani tiftik tiftik mi denir oyle yumusak degil hic. benim sokak kedim aldigimizda 2.5 aylikti onunkiler bile boyle degildi. 1-1.5 ayligina proline kullanacaklar maalesef sonra daha iyi bir mamaya gecis yapacaklar. mamanin kotu oldugunu bilmiyorlardi ben oneri yaptim zaten onlara bitince daha iyisini yapacaklar. baska ne yapilabilir bu donemde? veteriner d vitamini takviyesi yaptirdi ekstradan ama tuylerinden dolayi mi baska bir seyden dolayi mi bilmiyorum. baska onerisi olan varsa sevinirim.

11 CEVAP

Renklipati

Zaten kaliteli mamaya geçerse tüyleri düzelmeye başlar bende sokaktan ilk aldım gün çok kötüydü tüyleri.. ayrıca animosal kullandım bir süre hem vitamin hem tüy hemde bağışıklık güçlendirici olarak çok etkili..hatta şimdi bile tekrar başladım kısırlaştırma operasyonu oldu bağışıklığı güçlensin diye..

Sık sık tarayabilir benim kedim 1 hafta boyunlukla gezdi kendini yalayıp temizleyemediği için bu hale geliyor olabilir kendisini yalayarak temizlemesini de sağlayabilir .

Trifane

veterinerlerde temizleme mendili satiliyor. eldiven seklinde. Onunla temizligigini yapip 2 gunde 1 tararsaniz kisa surede dogru beslenmeyle duzelecektir.

sultansbutler

ben olsam güzelce yıkardım. belki değişik bir madde sürülmüştür tüylere. güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra birde taranır bunlara rağmen hâlâ tüyleri sertse bir süre iyi bir mama ile beslemek, ek vitamin kullanmaları gerekebilir. ona rağmen yine geçmezse büyük ihtimalle tüy yapısı öyledir ama yıkama + iyi mama sorunu çözer gibime geliyor.

simbakedi

@sultansbutler ya cok kucuk kedi o yuzden ben yikamayin dedim ya. bir de ilk defa kedi bakacaklari icin cok guvenemedim iyice kurutup kurutmayacaklari konusunda :D olmazsa ben bir gun gidip hallederim cok tesekkurler

Mamaya ek olarak elinden geldiğince et ve yaş mama takviyesi yapabilir. Beslenmesi biraz olsun düzelirse hele de ileride daha iyi bir mamaya geçerse mutlaka tüyleri de iyi yönde etkilenecektir.

Sık sık tarayabilir benim kedim 1 hafta boyunlukla gezdi kendini yalayıp temizleyemediği için bu hale geliyor olabilir kendisini yalayarak temizlemesini de sağlayabilir .

simbakedi

çok teşekkürler

CalicoMinos

Kedi eldiveni var ucuz bir şey zaten onu alıp tarasın normal bir tarak ile de yapsın vilminatör tarağı alın tüylerini az kırpıyor bio pastice junior alsın tüy sağlığına çok iyi geliyor denedim çünkü hap şeklinde tapletler var onlardan tavsiye ederim kaliteli mama her kedinin tüyü için çok iyi kalitesiz mama tüy döküyor
Probline çok kötü mama bende alıyordum iptal ettim hiç kullanmadım kedime acana , falcia adcana , alabilir arkadaşın durumu kötü işe problan alabilir?

CalicoMinos

Suyuna iyot yada animol alıp dökün

CalicoMinos

Suyuna iyot yada animol alıp dökün